Poraz reprezentacije BiH, Turska ide na Euro 2008

ImageNogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom u Istanbulu okonèala je kvalifikacije za EP 2008. u Austriji i Švicarskoj.

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom u Istanbulu okonèala je kvalifikacije za EP 2008. u Austriji i Švicarskoj. U susretu posljednjeg kola C-grupe kvalifikacija nogometaši BiH su na stadionu Ali Sami Yen, pred oko 30.000 gledalaca, pora¾eni od Turske sa 1:0 (1:0). Jedini pogodak postigao je Nihat Kahveci u 43. minuti.

Sedmom pobjedom u kvalifikacijama Turci su osigurali plasman na EP. Tokom cijele utakmice domaæi nogometaši imali su inicijativu i stvarali prilike, dok su nogometaši BiH defanzivnom taktikom pokušavali osujetiti njihove napade. U 43. minuti Kahveci je nakon dodavanja Altintopa sa sedam metara pogodio za vodstvo i pobjedu vrijednu plasmana na EURO 2008.

Pored Turske, plasman na EP iz C-grupe izborila je Grèka.

Reprezentacija BiH je kvalifikacije za EP okonèala sa èetiri pobjede, jednim remijem i sedam poraza, osvojivši èetvrto mjesto u grupi.