U16: Poraz od Finske u osmini finala, naredni protivnik Latvija

Sinoć je naša kadetska reprezentacija protiv Finske odigrala utakmicu osmine finala Europskog prvenstva A divizije u Poljskoj.

Nakon prve četvrtine naši kadeti su imali prednost sa rezultatom 10:9. U drugoj četvrtini Finci su bili bolji za tri poena (13:16), pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 23:25.

Ipak nastavak susreta pripao je Fincima. Najprije su u trećoj četvrtini prednost povećali za 11 poena (17:6), pa su u posljednjoj četvrtini prednost od 13 poena povećali za četiri poena (13:9) i tako sa rezultatom 38:55 i velikih 17 poena razlike plasirali se u četvrtfinale EP u Poljskoj.

Statistički učinak kadeta protiv Finske

Porazom od Finske u osmini finala naša U16 reprezentacija takmičenje nastavlja utakmicama za plasman od 9. do 16. mjesta, odnosno opstanak u A diviziji. Podsjećamo, tri posljednjoplasirane reprezentacija ispadaju u B diviziju.

Prvi protivnik u borbi za plasman od 9. do 16. mjesta je Latvija, a susret je na rasporedu u četvrtak (18.08.) sa početkom u 18:30 sati.