U16: Poraz od Crne Gore u posljednoj utakmici grupne faze, u osmini finala protiv Finske

Danas je naša kadetska reprezentacija protiv Crne Gore odigrala svoju posljednju utakmicu u okviru grupne faze Europskog prvenstva A divizije u Poljskoj.

Nakon prvih 10 minuta Crnogorci su imali prednost od jednog poena (14:15). Druga četvrtina je pripala našim kadetima (17:14) i na poluvrijeme su otišli sa tri poena prednosti pri rezultatu 32:29.

U nastavku susreta prvih deset minuta pripalo je Crnogorcima (11:16) pa su naši kadeti u posljednju četvrtinu ušli sa zaostatkom od dva poena. U posljednoj četvrtini iako su u datim trenutcima imali prednost od 6 poena razlike naši kadeti ipak nisu uspjeli sačuvati istu, pa su na kraju Crnogorci upisali pobjedu sa 6 poena razlike, rezultatom 58:64.

Najefikasniji igrač u našim redovima bio je Vojin Ilić sa 11 postignutih poena uz četiri skoka i tri asistencije.

Statistički učinak naših kadeta protiv Crne Gore

Porazom od Crne Gore naši kadeti su okončali grupnu fazu na posljednjoj poziciji grupe C sa tri poraza, pa će u osmini finala sastati se sa prvoplasiranom ekipom grupe D, Finskom, koja je u tri susreta grupne faze ostvarila tri pobjede (Grčka 74:67, Srbija 70:61, Estonija 79:61).

Utakmica Finska – BiH je na rasporedu sutra (utorak 16.08.) sa početkom u 20:45 sati.