U16 – žene: Poraz od Engleske u drugom susretu na prvenstvu

Jučer je ženska kadetska košarkaška reprezentacija odigrala svoju drugu utakmicu na Europskom prvenstvu B divizije u rumunjskoj Oradei.

Protivnik u drugom susretu grupne faze (grupa C) bila je Engleska koja je u prvom susretu bila bolja od Bugarske sa 83:45.

Nakon prve četvrtine naše kadetkinje imale su prednost od poena razlike rezultatom 17:16. Druga četvrtina pripala je Engleskoj sa 7 poena razlike (12:19) pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 35:29 za Englesku.

U nastavku susreta Engleskinje su najprije u trećoj četvrtini prednost od 6 poena povećali za poen (15:16), a zatim i u posljednoj za tri poena (12:15) i tako nanjele prvi poraz našim kadetkinjama sa rezultatom 56:66.

Najefikasnije u našim redovima bile su Sara Heljić sa double-double učinkom sa 13 postignutih poena i 19 skokova i Marija-Maja Pavić sa 10 postignutih poena.

Statistički učinak kadetkinja u susretu protiv Engleske

Svoj treći susret u okviru grupne faze naše kadetkinje igraju danas (nedjelja) protiv Finske sa početkom u 19:15 sati.

Finkinje su u do sada dva odigrana susreta upisale dvije pobjede, nad Irskom 62:58 i nad Bugarskom 74:20.