U20: Visoka pobjeda nad Slovačkom u prvoj utakmici na prvenstvu

Naša U20 košarkaša reprezentacija danas je odigrala prvu utakmicu na Europskom prvenstvu B divizije u Grčkoj.

Protivnik u prvom susretu u okviru grupne faze grupe D je bila Slovačka.

Prva četvrtina je završila rezultatom 20:19 u našu korist. Onda je uslijedila fantastična druga četvrtina sa rezultatom 25:6 pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 45:25.

Rezultatsku prednost od 20 poena razlike naša reprezentacija je povećala za 11 poena nakon deset minuta drugog poluvremena. U posljednjoj četvrtini susreta naši momci su potvrdili da su kvalitetnija ekipa od Slovaka i sa dodatnih 15 poena razlike postavila konačnih 97:51 i velikih 46 poena razlike.

U našoj ekipi čak šest igrača je bilo sa dvocifrenim brojem poena. Haris Ćurevac je postigao 14 poena uz 6 skokova, Aleksandar Lazić 13 poena uz 9 skokova i jednu asistenciju, Markus Lončar 13 poena uz 7 skokova, dvije asistencije i dvije blokade, Kenan Karahodžić 12 poena uz 10 skokova i tri blokade, Ibrahim Durmo 12 poena uz 8 skokova i Edin Atić 10 poena uz 7 skokova i četiri asistencije.

Naredni susret naša U20 reprezentacija igra sutra (nedjelja) protiv Hrvatske sa početkom u 21 sat.

Hrvatska je u do sada dvije odigrane utakmice upisala dvije pobjede, prvu jučer nad Rumunijom rezultatom 100:67, a drugu danas nad Bugarskom rezultatom 81:47.