U20 – žene: Poraz od Portugala, protiv Švedske za 11. mjesto

Danas je ženska U20 reprezentacija protiv Portugala odigrala utakmicu za plasman od 9. do 12. mjesta na Europskom prvenstvu A divizije.

Ovo je bio drugi susret ove dvije selekcije, a predhodni je bio u okviru grupne faze u kojem je Portugal bio uspješniji rezultatom 67:94.

Nakon prvih deset minuta rezultat je glasio 10:24 u korist Portugala. U drugoj četvrtini naše djevojke su bile bolje za dva poena i na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 24:36.

U nastavku susreta naše djevojke su opet bile bolje za dva poena i u posljednju četvrtinu ulaze sa 10 poena zaostatka.

Ipak u posljednjoj četvrtini domaćin prvenstva prednost je udvostručio za konačnih 47:67.

Najefikasnija u našim redovima je bila Anđela Delić sa 14 poena i tri skoka.

Posljednju utakmicu na prvenstvu naše djevojke igraju sutra (nedjelja) protiv Švedske za plasman na 11. mjesto. Utakmica je na rasporedu od 14 sati.