U20 – žene: Pobjeda nad Slovačkom za siguran opstanak u A diviziji

Naša ženska U20 košarkaša reprezentacija večeras je odigrala prvu utakmicu za plasman od 9. do 16. mjesta na Europskom prvenstvu A divizije u Portugalu.

Protivnik našim djevojkama je bila Slovačka i pobjedom u ovom susretu bi osigurali automatski opstanak u A diviziji.

Prvu četvrtinu Slovačka je riješila u svoju korist rezultatom 10:18. U nastavku susreta naše djevojke smanjuju prednost Slovačke na četiri poena zaostatka i na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 27:31.

U trećoj četvrtini prave preokret i u posljednju četvrtinu ulaze sa tri poena prednosti. Posljednju četvrtinu naše djevojke rješavaju u svoju korist i sa konačnih osam poena razlike rezultatom 73:65 upisale su prvu pobjedu na prvenstvu.

Najefikasnije u našim redovima su bile Melisa Brčaninović sa 30 poena uz 6 skokova, Nikolina Delić sa 15 poena uz 6 skokova i tri asistencije i Anđela Delić sa 12 poena i tri skoka i 5 asistencija.

Ovom pobjedom naše djevojke nastavljaju borbu za plasman od 9. do 12. mjesta što znači da su samom pobjedom osigurale nastup u A diviziji i naredne godine.

Naredni protivnik našim djevojkama biti će Portugal koji je večeras bio bolji od Turske rezultatom 50:48.

Susret je na rasporedu sutra sa početkom u 17:15 sati.