Remi rukometaša u drugoj utakmici baraža za odlazak na SP 2017

U uzvratnoj utakmici baraža kvalifikacija za SP 2017 koja je sinoć odigrana u Sarajevu, muška rukometna reprezentacija BiH remizirala je sa Švedskom, pa je tako ostala bez plasmana na još jedno Svjetsko prvenstvo.

Gosti su na revanš doputovali sa 8 golova prednosti, a u 1. poluvremenu utakmice samo jednom (21. minut, 11:10 za BiH) su bili u rezultatskom minusu.

Najbolji bh. rukometaši su nakon -2 (14:16) na odmoru, u nastavku odigrali borbenije i bolje, pa su u 52. minuti imali i dva (25:23) gola prednosti, ali u samom finišu utakmice nisu uspjeli izvući ništa više od časnog remija i konačnih 27:27.

Tako će na narednom SP, koje će se od 11. do 27. januara iduće godine igrati u Francuskoj, jedan od učesnika biti i rukometna reprezentacija Švedske.

BiH – ŠVEDSKA 27:27 (14:16)
Dvorana “Mirza Delibašić” u Sarajevu.
Gledalaca: 4000.
Sudije: Vaidas Mazeika i Mindaugas Gatelis (Litvanija).
Delegat EHF-a: Predrag Pavičević (Crna Gora).

Sedmerci: BiH 5 (5), Švedska 3 (2).
Isključenja: BiH 10, Švedska 6 minuta.
Crveni karton: Bečić (BiH) u 60. minuti.

BiH: Ovčina, Perić 1, Tarabochia 3, Burić S. 3, Bečić, Panić 2, Janković, Burić B. (2 odbrane), Terzić 1, Karačić 1, Prce 8 (5), Vranješ 3, Malinović 3, Milas, Zulfić 2, Blažević (9 odbrana); Selektor: Dragan Marković.

ŠVEDSKA: Andersson, Persson, Gottfridsson 6, Olsson 2, Tollbring 2, Stenbacken, Konradsson, Freiman, Karlsson, Jakobsson 1, Appelgren, Lagergren 4, Petersen 4, Zachrisson 2, Nilsson 2, Nielsen 4; Selektor: Staffan Olsson.