Poraz rukometaša u prvoj utakmici baraža za odlazak na SP 2017

Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je danas poražena od Švedske u prvoj utakmici baraža za odlazak na SP 2017.

Naši najbolji rukometaši su dobro otvorili meč, u 15. minuti imali vodstvo (5:6), ali su domaćini u narednih 10 minuta napravili seriju od 6:0 i u 25. minuti imali +5 (11:6).

Na odmor se otišlo sa 3 gola prednosti za Švedsku (12:9), da bi u nastavku izabranici Staffana Olssona “ubacili u brzinu više” i rezultatsku prednost povećavali iz minuta u minut.

Tako je 47. minuti bilo čak +10 za Šveđane (24:14), a na kraju susreta konačnih +8 (27:19).

Revanš utakmica se igra u sarajevskoj dvorani “Mirza Delibašić” i to u srijedu, 15. 06. 2016. sa početkom u 20:15 sati.

ŠVEDSKA – BiH 27:19 (12:9)
“Vida Arena” u Växjöu.
Gledalaca: 5900.
Sudije: Duarte Santos i Ricardo Fonseca (Portugal).
Delegat EHF-a: Bjarne Munk Jensen (Danska).

Sedmerci: Švedska 0 (0), BiH 1 (1).
Isključenja: Švedska 12, BiH 8 minuta.

ŠVEDSKA: Andersson, Persson, Gottfridsson 4, Olsson 2, Tollbring, Stenbacken, Konradsson 2, Freiman, Karlsson, Jakobsson 5, Appelgren, Lagergren, Petersen 6, Zachrisson 6, Nilsson 1, Nielsen 1; Selektor: Staffan Olsson.
BiH: Ovčina 1, Perić, Begić, Tarabochia 3, Burić S. 2, Panić 2, Burić B. (7 odbrana), Savić, Terzić, Karačić, Prce 9 (1), Vranješ, Malinović 2, Milas, Zulfić, Blažević (2 odbrane); Selektor: Dragan Marković.