EuroBasket 2015: BiH bez plasmana u osminu finala, poraz od Finske u četvrtoj utakmici na prvenstvu

Seniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine je poražena u četvrtom kolu rezultatom 88:59. Naši momci nisu uspjeli da pruže jak otpor Finskoj.

Rezultat nakon prve četvrtine je glasio 19:12, a na poluvremenu je rezultat glasio 41:27. Konačna odluka o pobjedniku ovog duela je riješena u trećoj četvrtini. Finska je dobila treću četvrtinu rezultatom 31:15.

Na ulasku u posljednjih deset minuta je rezultat glasio 72:42. Finska je nastavila sa odličnom partijom u posljednjih deset minuta i na kraju ostavili našu reprezentaciju na minus 29.

Najefikasniji igrač u redovima naše reprezentacije je bio Draško Albijanić sa 14 poena, dok je Elmedin Kikanović sa 13 poena i 5 skokova. U redovima Finske je najbolju partiju pružio Jamar Wilson sa 16 postignutih poena.

Poljska je u četvrtom kolu Eurobasketa u grupi A izgubila od Izraela sa 75:73, čime su izgubljene i teoretski šanse da se bh. reprezentacija može plasirati u osmini finala.