Kvalifikacije za U-21 EURO 2017: Poraz na otvaranju kvalifikacija

Prvi meč kvalifikacija za EP 2017 mladi reprezentativci BiH odigrali su danas u Drammenu sa Norveškom i poraženi su rezultatom 0:2.

U izjednačenom prvom poluvremenu u kojem nije bilo previše prilika izabranici Darka Nestorovića primili su gol u posljednjoj minuti a strijalac je bio Mohamed Elyounoussi.

Najbolju priliku u drugom dijelu igre promašio je Veton Berisha kada je izašao sam ispred golmana Kenana Pirića ali je šutirao pored gola. Naš tim je od 77’ igrao sa igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Damir Sadiković.

Najbliže izjednačenju bh reprezentativci su bili u 86’, ali šut Amira Hadžiahmetovića brani golman Sondre Rossbach. Samo dvije minute poslije Norvežani kažnjavaju taj promašaj preko rezerviste Fredrika Aursnesa koji pogađa mrežu Pirića za konačnih 2:0.

Norveška-Bosna i Hercegovina 2:0 (1:0)

Stadion: „Marienlyst“, Drammen.

Sudija: Anatoli Zhabchenko (Ukrajina).

Pomoćnici: Oleksandr Komiyko, Igor Al'okhin (Ukrajina).

4.sudija: Vitaliy Romanov (Ukrajina).

Strijelci: 1:0 Mohamed Elyounoussi (45’), 2:0 Fredrik Aursnes (88’).

Žuti kartoni: Ole Selnaes (Norveška), Marko Mihojević, Amir Hadžiahmetović, Damir Sadiković, Kerim Memija, Adis Omerbašić (BiH).

Crveni karton: Damir Sadiković (BiH).

Norveška: Sondre Rossbach, Jonas Gronner, Thomas Grogaard, Krostoffer Haraldseid, Ulrik Jenssen, Petter Strand (90. Henrik Rorvik Bjordal), Iver Fossum, Ole Selnaes, Veton Berisha (89. Bard Finne), Mohamed Elyounoussi, Sander Svensen (66. Fredrik Aursnes). Selektor: Leif Gunnar Smerud.

Bosna i Hercegovina: Kenan Pirić, Alem Merajić, Luka Miletić, Marko Mihojević, Kerim Memija, Damir Sadiković, Nikola Jelisić (74. Marin Popović), Haris Hajredinović (66. Riad Bajić), Amir Hadžiahmetović, Adis Omerbašić, Armin Hodžić (80. Miloš Šatara). Selektor: Darko Nestorović.