Kadeti bez plasmana u polufinale | Naredni protivnik Gruzija

Naša muška kadetska reprezentacija nažalost nije uspjela izboriti plasman u polufinale ovogodišnjeg međunarodnog košarkaškog turnira u Konyi.

U posljednjoj utakmici grupne faze, ujedno odlučujućom za prolazak u polufinale, naši kadeti nisu uspjeli savladati Italiju.

Nakon zaostatka od 3 poena u prvoj četvrtini, naši kadeti su drugu četvrtinu riješili u svoju korist i na poluvrijeme otišli sa dva poena prednosti. Ipak u trećoj četvrtini Italija je preokrenula, i u posljednju četvrtinu ulazi sa 9 poena razlike, da bi na kraju susret završila sa 10 poena razlike i tako izborila plasman u polufinale kao prvoplasirana ekipa grupe A.

Konačan rezultat je glasio 77:67 u korist Italije (16:13, 16:21, 26:15, 19:18).

Najefikasniji u našim redovima u ovom susretu su bili Njegoš Sikiraš sa 16 poena (11 skokova), te Džanan Musa i Sani Čampara sa po 13 postignutih poena.

Naši kadeti naredni meč igraju u petak (06.02.) za plasman od 5. do 8. mjesta. Protivnik je Gruzija, a susret je na rasporedu od 12:15 sati po našem vremenu (13:15 sati – lokalno vrijeme). Pobjednik ovog susreta ide na pobjednika susreta između Latvije i Kine.