SP Katar 2015: Poraz od Hrvatske u posljednjoj utakmici grupne faze

U posljednjoj utakmici koju su naši najbolji rukometaši odigrali u okviru grupe B SP 2015 u Kataru doživljen je i četvrti poraz.

Rezultatske neizvjesnosti ovoga puta nije bilo jer su reprezentativci Hrvatske od samog početka dvoboja držali konce igre u svojim rukama i iz minuta u minut povećavali svoju prednost. U 28. minuti ona je iznosila +10 (7:17), a na odmor se otišlo sa rezultatom 17:8 za Hrvatsku.

U nastavku su, ipak, naši reprezentativci popravili utisak i meč čiji rezultat nije imao nikakvog uticaja na konačni poredak u grupi B završili na podnošljivih -7 (21:28).

Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine će nakon osvajanja 5. mjesta u svojoj grupi sada razigravati za plasman od 17. do 20. mjesta (President's Cup).

Prvi protivnik našim reprezentativcima biće Bjelorusija i to u ponedjeljak, 26. 01. 2015. godine sa početkom u 15:00 sati po našem vremenu. Direktan TV prijenos i ove utakmice obezbijedila je BHT 1.

Dvorana “Duhail Sports Hall” u Dohi. Gledalaca: 800. Sudije: Laurent Reveret i Stevann Pichon (Francuska). Delegat IHF-a: Roland Bürgi (Švicarska).

Sedmerci: Hrvatska 6 (4), BiH 5 (4). Isključenja: Hrvatska 8, BiH 14 minuta. Crveni karton: Ovčina (BiH) u 40. minuti.

Rezultat: Hrvatska – BiH 28:21 (17:8).

HRVATSKA: Duvnjak, Stepančić 4, Kopljar, Vori, Gojun, Horvat 5 (3), Ivić (12 odbrana, 1 sedmerac), Karačić 6, Bičanić, Alilović, Štrlek, Čupić, Musa 1, Ninčević 4 (1), Slišković 5, Brozović 3; Selektor: Slavko Goluža.

BiH: Vražalić, Ovčina, Perić 6 (3), Mikić 3, S. Burić, Janković 2 (1), B. Burić (1 odbrana), Terzić, Toromanović 7, Dejanović (7 odbrana, 2 sedmerca) Čelica 1, Karačić, Vranješ, Malinović 1, Zulfić 1; Selektor: Dragan Marković.