Junioska reprezentacija zauzela 7. mjesto na V. Međunarodnom turniru „Rukomet je moja budućnost“

Jučer su u Bugojnu u okviru 5. Međunarodnog rukometnog turnira „Rukomet je moja budućnost“ na programu bili susreti za plasman od 5. do 8. mjesta.

Juniorska reprezentacije u svom četvrtom susretu na ovom turniru, poražena je od selekcije Švicarske rezultatom 33:26 (16:15).

Naša selekcija bolje otvorila susret, imali su rezultatsku prednost tokom cijelog prvog dijela susreta, a onda pred sami kraj, dolazi do preokreta. Na pauzu se odlazi pri rezultatu 16:15 u korist Švicarske. reprezentacije.

U nastavku, nešto bolja igra Švicarske selekcije, koja je na kraju slavila rezultatom 33:26.

Eldar Starčević ponovo je briljirao u dresu naše reprezentacije sa 8 postignutih pogodaka, dok je kod Švicaraca najefikasniji bio Michael Kusio sa 12 postignutih pogodaka.

Švicarska – BiH 33:26 (16:15)
Švicarska: Eggiman 5, Felder 2, Giovanelii 1, Hass 3, Heer 2, Kusio 12, Laube 3, Reich 1, Wanner 1, Zahnder 3.
BiH: Karanović 2, Grgić 2, Kreso 3, Zelić 5, Hamzić 4, Hadžiabdić 1, Starčević 8, Pašalić 1.

Danas, posljednjeg dana 5. Međunarodnog turnira “Rukomet je moja budućnost” juniorska reprezentacije naše zemlje u susretu za sedmo mjesto savladala je selekciju Katara 31:25 (14:12).

Naši momci su prvi poveli, ali Katarani prave preokret i dolazi do vodstva 3:1. u 18. minuti bilo je 9:9, ali nešto bolja igra naše reprezentacije do kraja i vodstvo na poluvremenu 14:12. U drugom poluvremenu Katarani pokazuju dosta dobru igru, ali veliki preokret naše reprezentacije i zaslužena pobjeda 31:25.

Najefikasniji u našoj reprezentaciji bio je Stjepan Jozinović za šest golova, dok je Eldar Starčević dodao 5. U redovima Katara istakao se Bilal Messaoud sa osam golova.

BiH – Katar 31:25 (14:12)
BiH: Grbavac, Džambegović, Jozinović 6, Karanović 1, Jurić, Kreso 2, Zelić 5, Hamzić 1, Miljuš 1, Hadžiabdić 4, Buljina 1, Sivić 3, Starčević 5, Nadarević, Pašalić 2.
Katar: Abdulla, Saif, Bashir 1, Abdullah 7, Messaoud 8, Talal 5, Nasser, Mohammed 2, Mubarak, Mohammed, Johar, Yousug 1, Mubarak, Jabr 1, Mohammed, Bader.