Novo razočaranje: Remi s Makedonijom ravan porazu

Izabranici Vojislava Raðe šanse za plasman na Evropsko prvenstvo u Srbiji sveli na minimum

Image

Najbolji bh. rukometaši, selekcija igraèa pod trenerskim vodstvom Vojislava Raðe nakon remija protiv Makedonije sinoæ u sarajevskoj dvorani Mirza Delibašiæ, sada ima još teoretske šanse za plasmanom na Evropsko prvenstvo 2012. u Srbiji.

Kada je nekoæ, prije samo par mjeseci obavljen ¾rijeb kvalifikacionih grupa ponadali smo se kao rijetko kad. Grupa sa Maðarskom, Makedonijom i Estonijom ocijenjena je kao šansa koja æe se još rijetko kad ukazati. I onda na prvoj, taènije drugoj prepreci, poskliznuli smo se.

Makedonci koji osim Kire Lazarova nemaju neke ekstremne zvijezde, ali koji su neuporedivo organizovaniji i ozbiljniji sastav od naše skupine izuzetnih pojedinaca, došli su u Sarajevo da ostvare što bolji rezultat pred junski revanš u Skoplju.
Vjerovatno bi bili zadovoljni i da su izgubili sa dva-tri gola razlike, ali su su ovako, nakon isteka 60. minute mogli èak i radovati. Mi nismo izgubili, ali su igraèi pognute glave napustili parket. Remizirali smo, ali šta nam vrijedi kada je 28:28 ravno porazu.

Veæ na samom staru moglo se naslutiti da æe utakmica do posljednje sekunde biti izjednaèena. Gosti su poveli, ali smo mi nakon nekoliko propuštenih prilika (promašaji Edina Bašiæa sa sedam metara, Prce sa devet…) ipak uspjeli preko raspolo¾enog Mirsada Terziæa u devetoj minuti preokrenuti (4:3). Vukašin Stojanoviæ je u 11. pogodio za 5:3, ali su gosti nakon toga prvi put pokazali da neæe jeftino prodati ko¾u. Uslijedila je serija 3:0 pa su u 14. imali vodstvo 6:5. Dugo se nakon toga igralo gol za gol. Makedonci su posljednje vodstvo imali u 20. (9:10).

3. Estonija   2  0  0  2   44:61  0

Rezultati 2. kola kvalifikacija za muško rukometno Evropsko prvenstvo u Srbiji 2012. godine: