Kvalifikacije za SP 2017: Ubjedljiva pobjeda BiH u Mejdanu

Najbolji rukometaši Bosne i Hercegovine su večeras u Tuzli opravdali ulogu favorita i u utakmici 4. kola grupe 1 kvalifikacija za SP 2017 slavili ubjedljivu pobjedu protiv Kosova.

U prvom poluvremenu nije sve izgledalo tako dobro, pa su gosti na otvaranju utakmice bili par puta u vodstvu (0:1 u 1. i 1:2 u 3. minuti). Kosovari su posljednju rezultatsku prednost imali u 14. minuti (6:7), da bi BH reprezentativci ubrzo uzeli stvari u svoje ruke i preokrenuli na 10:7 (20. minut).

Na poluvrijeme reprezentacija BiH odlazi sa 5 golova viška (18:13), a u nastavku je na terenu praktično postojao samo jedan tim.

Rezultatska prednost naših rukometaša rasla je iz minuta u minut (+10 u 38. minuti, 25:15; +14 u 48.-oj, 33:19), da bi se na kraju popela na konačnih +16 (41:25).

Dvorana “Mejdan” u Tuzli.
Gledalaca: 3500.
Sudije: Yaron Ben-Dan i Assaf Faran (Izrael).
Delegat EHF-a: Josip Posavec (Hrvatska).

Sedmerci: BiH 3 (3), Kosovo 6 (3).
Isključenja: BiH 14, Kosovo 12 minuta.

BiH – Kosovo 41:25 (18:13).
BiH: Ovčina 8, Perić 3, Tarabochia 3 (1), Burić S. 1, Bečić 3, Panić, Burić B. (14 odbrana, 1 sedmerac), Savić 4, Terzić 1, Karačić 5, Prce 4 (2), Malinović, Milas 2, Zulfić 4, Hadžiomerović 3, Blažević (6 odbrana, 1 sedmerac); Selektor: Dragan Marković.
KOSOVO: Curri, Jupa 5, Krasnići 3 (2), Hodža 3, Mjeku 2, Fetahu, Dedaj 2 (1), Ramadani, Terzići 2, Beširi 4, Prekazi 1, Nreca 3, Beriša; Selektor: Taib Kabaši.