Još jedna bronzana medalja za naše takmičarke

Ekipa u sastavu: Merima Softiæ, Mirsada Suljkanoviæ, Amila Fazliæ i Lana D¾idiæ, a pod vodstvom selektora Fikreta Selmana, osvojila treæe mjesto

Image

Naša ¾enska karate reprezentacija osvojila je bronzanu medalju u ekipnim borbama na 19. prvenstvu Mediterana koje se danas završava u turskom ljetovalištu Kušadasi.

Ekipa u sastavu: Merima Softiæ, Mirsada Suljkanoviæ, Amila Fazliæ i Lana D¾idiæ, a pod vodstvom selektora Fikreta Selmana, osvojila je treæe mjesto pobjedama nad reprezentacijama Al¾ira i Crne Gore sa po 2:0, dok je polufinalu pora¾ena od domaæe selekcije, Turske (0:1).

Podsjetimo, prvog dana takmièenja u pojedinaènim borbama srebrenu medalju osvojila je Alima Fazliæ u kategoriji preko 68 kg, dok su Merima Softiæ (do 68 kg) i Mirsada Suljkanoviæ (do 61 kg) bile bronzane.

Na takmièenju je uèestvovalo 180 takmièara i takmièarki iz 13 zemalja.