Barbarez deveti igraè Bundeslige

Sergej Barbarez je u utakmici protiv Duisburga zapoèeo preokret svog Bayer Leverkusena.

ImageApotekari su u 14. kolu veæu 10. minuti imali manja kod jednog gola, a onda je na scenu, poèetkom drugog dijela, stupio Sergej Barbarez. Naime, nekadašnji kapiten bh. selekcije u 47. minuti poravnao je na 1:1, nakon èega je uslijedio potop protivnika, s obzirom na to da je Bayer do kraja susreta postigao još tri pogotka.

Za svoju predstavu Barbarez je ponovo dobio visoke ocjene što ga je na Kickerovoj listi najbolje ocijenjenih igraèa Bundeslige dovelo na devetu poziciju sa prosjeènom ocjenom 2,81. Barba je u dosadašnjem dijelu sezone postigao veæ tri pogotka (sva tri u posljednja dva kola), a odigrao je 11 utakmica ove sezone. Poreðenja radi, nakon Barbareza naš najbolje ocijenjeni internacionalac je Ivica Grliæ, koji dijeli 78. mjesto sa prosjeènom ocjenom 3,50 (13 odigranih utakmica), a iza njega se nalazi sadašnji kapiten bh. selekcije Zvjezdan Misimoviæ, koji je u dosadašnjih 12 nastupa zaradio prosjeènu ocjenu 3,54, što mu u konaènici donosi 84. poziciju. Zlatan Bajramoviæ ove sezone odigrao je 10 utakmica za svoj Schalke i ocjena za njegove nastupe je 3,56, što mu donosi tek 92. mjesto na Kickerovoj listi.

Inaèe, najbolje ocijenjeni igraè Bundeslige je Barbarezov suigraè Adler sa prosjeènom ocjenom 2,62, a odmah iza njega nalazi se Miller iz Karlshruea (2,68). Poredak najbolje ocijenjenih igraèa Bundeslige: