Debakl fudbalske A reprezentacije BiH u kvalifikacijama za EURO 2008

ImageFudbalska "A" reprezentacija BiH za 71 dan do¾ivjela je šest uzastopnih poraza, od èega su izabranici selektora Fuada Muzuroviæa èak pet puta pognute glave napuštali teren u kvalifikacionim meèevima za "EURO 2008". Neslavnu seriju poraza naš nacionalni tim zapoèeo je 22. avgusta na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatoviæ Hase – Koševo", kada je izgubio od Hrvatske u prijateljskoj utakmici (3:5). Potom su se redali porazi od Maðarske (0:1), Moldavije (0:1), Grèke (2:3), Norveške (0:2), te na kraju Turske (0:1).

Ujedno, ovo je bio najdu¾i crni niz reprezentativnog bh. fudbala, koji je rezultirao i debaklom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2008. godine u Austriji i Švajcarskoj. Muzuroviæevi izabranici netom završene kvalifikacije okonèali su na èetvrtoj poziciji, a da nije bilo kikseva Maðarske (izgubila zadnja dvije utakmice od Moldavije i Grèke, a trebao im bod da nas preteknu), BiH bi plasman u Grupi "C" završila na petoj poziciji, što bi bio najveæi nauspjeh u jedanaestogodišnjoj istoriji igranja kvalifikacija za Svjetsko ili Evropsko prvenstvo.

Kvalifikacije za "EURO 2008" ostaæe upamæene po mnogo èemu, no krenimo redom. Kada je u januara prošle godine BiH saznala imena rivala protiv kojih æe se boriti za plasman u Austriju i Švajcarsku, prevladavalo je mišljenje da je ovo idealna prilika da naš nacionalni tim izbori plamasn na završnu smotru najboljih reprezentacija Starog kontinenta. Najoptimistièniji i najhrabriji je bio bio Ahmed Pašaliæ, direktor svih reprezentativnih selekcija. "Sada ili nikada", revolucionarna je izjava "hrabrog" Pašaliæa, koji se kasnije povukao u "mišiju rupu", iz koje je virio na jedno oko. Pašaliæ je kasnije okarakterisan kao glavni krivac za debakl reprezentativnog fudbala u rezultatskom, ali i organizacionom smislu. Naime, nakon poraza od Maðarske u Zenici, u septembru prošle godine, Pašaliæ i Bla¾ Sliškoviæ, tadašnji selektor, podnijeli su neopozive ostavke. Ipak, kasnije se ispostavilo da je zenièka katastrofa protiv Maðara iskorištena da se oslabi Sliškoviæeva, a ojaèa Pašaliæeva pozicija.

Poslije remija u Kišnjevu sa Moldavijom (2:2), uslijedio je poraz od Grèke u Zenici i smjena Bla¾a Sliškoviæa. Pašaliæ se tada izvukao, ali je dobio "udarac" tadašnjih reprezentativaca. Njih 12, meðu kojima su Sergej Barbarez, Zlatan Bajramoviæ, Kenan Hasagiæ, Saša Papac, Emir Spahiæ…, potpisali su ultimativno pismo u kojem su zatra¾ili odlazak troèlanog Predjsedništva i Pašaliæa, a za uzvrat æe oni ponovo obuæi dres sa dr¾avnim grbom BiH. Na¾alost, do kraja netom završenih kvalifikacija, Pašaliæ nije odstupio, a "štrajkaèi" se nisu ¾eljeli staviti na raspolaganje Fuada Muzuroviæu, koji je za selektora izabran krajem prošle godine. Istina, kod Bajramoviæa, Papca, Hasagiæa, Spahiæa… postojala je dobra volja da se vrate u reprezentaciju uoèi odluèujuæeg gostovanja kod Maðara. Meðutim, Muzuroviæ ih nije pozvao, a u Sekešfehervaru je izgubio i tako prokockao priliku da se ukljuèi u borbu za "EURO 2008".

"Kvalifikacije je izgubio moj prethodnik Bla¾ Sliškoviæ, kada je reprezentacija pod njegovim vodstvom pora¾ena u Zenici od Maðarske i Grèke", znao je reæi Muzuroviæ, što apsolutno nije istina!

Istina, šest izgubljenih bodova na domaæem terenu jesu deficit, ali ne nenadoknadiv. Mnogo rezultata naših suparnika išlo je u korist bh. timu, ali Muzuroviæ nije znao iskoristiti konkurentske poklone.

U 12 kvalifikacionih utakmica Sliškoviæ i Muzuroviæ pozivali su èak 56 igraèa. Evo svih fudbalera koji su nosili dres fudbalske selekcije BiH u kvalifikacijama za EP u Austriji i Švajcarskoj: Kenan Hasagiæ, Adnan Gušo, Romeo Mitroviæ, Almir Tolja, Bojan Tripiæ, Denis Mujkiæ, Zdenko Baotiæ, Muhamed Alaim, D¾emal Berberoviæ, Marinko Maèkiæ, Sanel Jahiæ, Samir Merziæ, Semjon Miloševiæ, Admir Vladaviæ, Vedin Musiæ, Emir Spahiæ, Zlatan Bajramoviæ, Saša Papac, Sergej Barbarez, Zvjezdan Misimoviæ, Zlatan Muslimoviæ, Mirko Hrgoviæ, Mladen Bartoloviæ, Mirsad Bešlija, Ninoslav Milenkoviæ, Vladan Grujiæ, Dušan Kerkez, Elvir Boliæ, Vule Trivunoviæ, Velimir Vidiæ, Dalibor Šiliæ, Dario Damjanoviæ, Ivica Grliæ, Sulejman Smajiæ, Alen Škoro, Branimir Bajiæ, Senijad Ibrièiæ, Safet Nadareviæ, Branislav Kruniæ, Vedad Ibiševiæ, Adnan Èustoviæ, Zajko Zeba, Ivan Radeljiæ, Darko Maletiæ, Elvir Rahimiæ, Edin D¾eko, Boris Pand¾a, Veldin Muharemoviæ, Dragan Blatnjak, Mario Bo¾iæ, Sejad Salihoviæ, Bojan Markoviæ, Edin Husiæ, Ned¾ad Serdareviæ, Damir Vranèiæ i Aleksandar Jovanoviæ. Dok je Sliškoviæ imao kostur tima, u koji su povremeno "upadali" po jedan ili dvojica novih igraèa, Muzuroviæ je dosta lutao sa spisakom i provjeravao je dva puta više igraèa od svog prethodnika.

Svakako da je posebna prièa Ante Araèiæ, igraè belgijskog Brisela. Araèiæ je dobio poziv selektora Muzuroviæa, iako u to vrijeme nije odigrao niti minutu za svoj klub. Na kraju, Araèiæ se nije ni pojavio na prozivci, navodno zbog povrede.

Èetiri pobjede i remi

Bilans od èetiri pobjede i jednog remija razoèaravajuæi su za reprezentaciju koja je u jednom trenutku zauzimala èak i 25 mjesto na FIFA rang-listi! Bh. tim dva puta je trijumfovao protiv Malte (5:2, 1:0), te pojednom protiv Norveške (2:1) i Turske (3:2). Jedini remi bh. fudbaleri ostvarili su na gostovanju kod Moldavije (2:2). Najubjedljiviji poraz naš nacionalni tim do¾ivio je od Grèke u Zenici, kada je deklasiran rezultatom 0:4!

Muslimoviæ i Misimoviæ po èetiri gola

Fudbalska "A" reprezentacija BiH u tekuæim kvalifikacijama postigla je 16 golova. Na listi strijelaca prvo mjesto dijele Zvjezdan Misimoviæ i Zlatan Muslimoviæ, koji su po èetiri puta zatresli protivnièke mre¾e. Mirko Hrgoviæ je postigao dva gola, a po jednom su se u strijelce upisali: Sergej Barbarez, Mladen Bartoloviæ, Ivica Grliæ, Adnan Èustoviæ, Edin D¾eko i Vedad Ibiševiæ.

Sve utakmice BiH u kvalifikacijama

2          Malta – BiH      5

Strijelci: 0:1 Barbarez u 4, 1:1 Pejs u 6, 1:2 Hrgoviæ u 10, 1:3 Bartoloviæ u 45, 1:4 Muslimoviæ u 49, 1:5 Misimoviæ u 51, 2:5 Mifsud u 86. minuti. Stadion "Ta' Qali" u La Valeti. Gledalaca 3.000. Sudija: Tomas Vejlgard (Danska) 7. ®uti kartoni: Pejs, Vuds (Malta), Spahiæ, Milenkoviæ (BiH).

MALTA: Haber 5, Ciantar 5 (od 46. minuta Vuds 5.5), Acopardi 5, Sadi 5, Dimek 5, Agius 5.5 (od 83. minuta Skiberas -), Matoks 5.5 (od 66. minuta Pulicino -), Mifsud 6, Šembri 5, Pejs 6, Samut 5. Selektor: Dušan Ficel.

BOSNA I HERCEGOVINA: Hasagiæ 6, Berberoviæ 6, Spahiæ 6, Papac 6.5 (od 62. minuta Milenkoviæ 6), Musiæ 6.5, Bajramoviæ 6.5, Barbarez 7 (od 67. minuta Grujiæ 6), Hrgoviæ 7, Bartoloviæ 7 (od 54. minuta Bešlija 6), Misimoviæ 6.5, Muslimoviæ 6.5. Selektor: Bla¾ Sliškoviæ.

Igraè utakmice: Mladen Bartoloviæ (BiH) – 7.

1          BiH – Maðarska           3

Strijelci: 0:1
Husti u 36. (iz jedanaesterca), 0:2 Gera u 46, 0:3 Dardai u 50, 1:3 Misimoviæ u 64. minutu (iz jedanaesterca). Stadion "Biljino polje" u Zenici (BiH). Gledalaca: 15.000. Sudija: Kostas Kapitanis (Kipar) 5.5. ®uti kartoni: Spahiæ, Barbarez, Boliæ, Bešlija (BiH), Hušti, Feher, Tot (Maðarska). Crveni karton: Emir Spahiæ (BiH) u 38. minutu.

BOSNA I HERCEGOVINA: Hasagiæ 5.5, Spahiæ 5, Barbarez 5, Papac 5, Musiæ 5 (od 46. minuta Muslimoviæ 5), Kerkez 5.5, Bajramoviæ 5.5, Bartoloviæ 5.5 (od 65. minuta Trivunoviæ 5.5), Hrgoviæ 5.5 (od 73. minuta Bešlija -), Misimoviæ 5, Boliæ 5. Selektor: Bla¾ Sliškoviæ.

MAÐARSKA: Kiralji 6.5, Feher 7 (od 83. minuta Kiš -), Lov 7 (od 65. minuta Juhaš 7), Vanèak 7, Eger 7, Tot 7.5, Dardai 7, Molnar 7, Gera 7, Husti 7.5, Torgele 7 (od 90. minuta Kabat). Selektor: Peter Bošik.

Igraè utakmice: Šabolè Husti (Maðarska) – 7.5.

2          Moldavija – BiH           2

Strijelci: 1:0 Rogaèov u 13, 2:0 Rogaèov u 32. iz penala, 2:1 Misimoviæ u 63., 2:2 Grliæ u 69. minutu. Stadion "Zimbrua" u Kišnjevu. Gledatelja: 10.000. Sudija: Herve Piæiriljo (Francuska) 8. ®uti kartoni: Rebeja, Katinsus, Dadu (Moldavija), Vidiæ, Barbarez (Bosna i Hercegovina).

MOLDAVIJA: Pašèenko 7.5, Lašèenkov 7, Katinsus 6.5 (od 72. minuta Kornencov-), Gatèan 7 (od 90. minuta Klešèenko -), Epureanu 6.5, Oleksiè 6.5, Testemitanu 7, Rebeja 6.5, Ivanov 6.5, Jepureanu 6.5, Rogaèov 7.5(od 69. minuta Dadu -).

BOSNA I HERCEGOVINA: Hasagiæ 7, Trivunoviæ 5, Papac 6.5, Vidiæ 5, Šiliæ 5.5, Bajramoviæ 7 (od 78. minuta Grujiæ -), Hrgoviæ 7 (od 87. minuta Smajiæ -), Barbarez 6.5, Misimoviæ 7, Damjanoviæ 6 (od 46. minuta Grliæ 7), Bartoloviæ 7.5.

Igraè utakmice: Sergej Pašèenko (Moladvija) 7.5.

0          BiH – Grèka     4

Strijelci: 0:1 Haristeas u 10. (iz jedanaesterca), 0:2 Pacacoglu u 82, 0:3 Samaras u 85, 0:4 Kacuranis u 90. minutu. Stadion "Bilino polje" u Zenici. Gledalaca: 10.000. Sudija: Juri Baskakov (Rusija) 5. ®uti kartoni: Šiliæ, Spahiæ (BiH), Pacacoglu (Grèka). Crveni karton: Saša Papac (BiH) u 49. minutu.

BOSNA I HERCEGOVINA: Hasagiæ 5.5 (od 46. minuta Tolja 5), Bajiæ 5, Šiliæ 5.5 (od 69. minuta Ibrièiæ 5.5), Spahiæ 6.5, Bajramoviæ 6, Papac 6, Grliæ 6 (od 61. minuta Grujiæ 5.5), Misimoviæ 5.5, Hrgoviæ 5.5, Bartoloviæ 5.5, Škoro 5.5. Selektor: Bla¾ Sliškoviæ.

GRÈKA: Nikopolidis 7, Anatolakis 7, Kirjakos 7, Fisas 7.5, Seitaridis 6.5 (od 57. minuta Pacacoglu 7), Kacuranis 7, Karagunis 7 (od 38. minuta Zagorakis 7), Basinas 6.5, Janakopulos 7.5 (od 89. minuta Admantidis -), Samaras 7, Haristeas 7.5. Selektor: Oto Rehagel.

Igraè utakmice: Steljos Janakopulos (Grèka) – 7.5.

1          Norveška – BiH            2

Strijelci: 0:1 Misimoviæ u 18, 0:2 Muslimoviæ u 34, 1:2 Kerju u 50. minuti iz jedanaesterca. Stadion "Uleval" u Oslu. Gledalaca: 16.987. Sudija: Majkl Rajli (Engleska) 6.5. ®uti kartoni: Hagen, Pedersen (Norveška), Èustoviæ, Hrgoviæ (BiH).

NORVEŠKA: Mire 5, Hagen 5.5, Hangeland 6, Jon Arne Rise 5.5, Stromstad 5 (od 62. minuta Grindhajm 5), Andresen 6, Kerju 6, Pedersen 6, Frode Jonsen 5.5 (od 46. minuta Iversen 5.5), Starbek 5.5 (od 79. minuta Brene -). Selektor: Oge Haraide.

BOSNA I HERCEGOVINA: Gušo 7.5, Berberoviæ 6 (od 58. minuta Musiæ 6), Nadareviæ 7 (od 44. minuta Radeljiæ 6.5), Bajiæ 7, Kruniæ 6.5, Damjanoviæ 7, Muslimoviæ 7.5, Misimoviæ 8, Ibiševiæ 6.5, Èustoviæ 6 (od 82. minuta Maletiæ -), Hrgoviæ 7. Selektor: Fuad Muzuroviæ.

Igraè utakmice: Zvjezdan Misimoviæ (BiH) – 8.

3          BiH – Turska    2

Strijelci: 0:1 Šukur u 13, 1:1 Muslimoviæ u 27, 1:2 Sabri u 39, 2:2 D¾eko u 45, 3:2 Èustoviæ u 89. minuti. Olimpijski stadion "Asim Ferhatoviæ Hase – Koševo" u Sarajevu. Gledalaca: 16.000. Sudija: Peter Frojdfeld (Švedska) – 7. ®uti kartoni: Maletiæ, Damjanoviæ (BiH), Mehmet, Baštirk (Turska).

BOSNA I HERCEGOVINA: Gušo 7, Musiæ 6.5, Radeljiæ 6.5, Bajiæ 6.5, Hrgoviæ 7, Rahimiæ 8, Damjanoviæ 7, Maletiæ 6.5 (od 82. minuta Èustoviæ 7.5), Misimoviæ 7.5, Muslimoviæ 7.5 (od 90. minuta Pand¾a -), D¾eko 7.5 (od 61. minuta Zeba 7). Selektor: Fuad Muzuroviæ.

TURSKA: Ruštu 6, Servet 6, Ibrahim 6, Z. Gakhan 6, Mehmet 6, Šukur 7, Karadeniz 6 (od 46. minuta Husein 6), Arda 7 (od 63. minuta Baštirk 6.5), Tund¾aj 6.5, Hamit Altintop 6.5, Sabri 6 (od 77. minuta Umit Karan -). Selektor: Fatih Terim.

Igraè utakmice: Elvir Rahimiæ (BiH) – 8.

1          BiH – Malta      0

Strijelac: Muslimoviæ u 6. minuti. Olimpijski stadion "Asim Ferhatoviæ Hase – Koševo". Gledalaca: 15.000. Sudija : Keri Rièards (Vels) – 7. ®uti kartoni: Misimoviæ (BiH), Dimeš (Malta).

BOSNA I HERCEGOVINA: Gušo 7, Musiæ 6 (od 90. minuta Muharemoviæ -), Hrgoviæ 6, Pand¾a 6.5, Radeljiæ 6.5, Damjanoviæ 7, Rahimiæ 7, Maletiæ 7 (od 81. minuta Bartoloviæ -), Misimoviæ 6.5, Muslimoviæ 7.5, D¾eko 7.5 (od 57. minuta Zeba 6.5). Treneri: Borèe Sredojeviæ i Ivo Ištuk.

MALTA: Muskat 6, Acopardi 5.5, Said 5.5, Bogdanoviæ 5 (od 66. minuta Škembri -), Dimeš 5, Agius 5.5, Brifa 5.5, Mifsud 6, Vuds 5 (od 71. minuta Malija -), Skikluna 5.5, Pejs 5 (od 83. minuta Barbara -). Selektor: Dušan Ficel.

Igraè utakmice : Zlatan Muslimoviæ (BiH) – 7.5.

1          Maðarska – BiH           0

Strijelac: 1:0 Gera u 39. (iz penala). Stadion: "Sotoi" u Sekešfehervaru. Gledalaca: 10.000. Sudija: Mateo Simone Trefolono (Italija) 5. ®uti kartoni: Vaško, Juhaš (Maðarska), Bajiæ, Misimoviæ, Hrgoviæ, Rahimiæ (BiH).

MAÐARSKA: Fulop 7, Vaš 6, Vaško 6, Juhaš 6, Seleši 6, Vanèak 6.5, D¾ud¾ak 7 (od 90. minuta Halboši -), Toser 6.5, Hajnal 6 (od 72. minuta Èizmadija -), Gera 6.5, Feèesin 6.5 (od 89. minuta Filkor -). Selektor: Peter Varhidi.

BOSNA I HERCEGOVINA: Gušo 6, Berberoviæ 5, Bajiæ 5, Radeljiæ 5, Hrgoviæ 5 (od 84. minuta Èustoviæ -), Rahimiæ 5, Maletiæ 5.5 (od 79. minutaBo¾iæ -), Blatnjak 5, Misimoviæ 5, Ibiševiæ 5.5 (od 67. minuta D¾eko -), Muslimoviæ 6. Trener: Fuad Muzuroviæ.

Igraè utakmice: Marton Fulop (Maðarska) – 7.

0          BiH – Moldavija           1

Strijelac: 0:1 Bugajov u 22. minuti. Stadion: "Asim Ferhetoviæ Hase – Koševo" u Sarajevu. Gledalaca: 3.000. Sudija: Juni Hitija (Finska) – 6.5. ®uti kartoni: Gušo (BiH), Kornenkov, Lašèenkov (Moldavija).

BOSNA I HERCEGOVINA: Gušo 5, Berberoviæ 5, Nadareviæ 5.5, Radeljiæ 5 (od 46. minuta Ibiševiæ 5), Bajiæ 5, Rahimiæ 5.5, Maletiæ 5 (od 76. minuta Èustoviæ 5), Blatnjak 5, Zeba 5 (od 46. minuta Damjanoviæ 5), D¾eko 5.5, Muslimoviæ 5. Selektor: Fuad Muzuroviæ.

MOLDAVIJA: Kalanèea 6, Epureanu 6, Lašèenkov 6, Golovatenko 6, Rebed¾a 6, Komlionok 5.5 (od 62. minuta Namaško -), Kornenkov 6, Gatèan 6 (od 85. minuta ®osan -), Bordijan 6.5, Bugajov 7.5, Doroš 6
(od 72. minuta Rogašov -). Selektor: Igor Dobrovoljski.

Igraè utakmice: Igor Bugajov (Moldavija) – 7.5.

3          Grèka – BiH     2

Strijelci: 1:0 Haristeas u 10, 1:1 Hrgoviæ u 54, 2:1 Gekas u 58, 3:1 Liberopulos u 72, 3:2 Ibiševiæ u 90. minuti. Stadion: "Spiros Luis OAKA" u Atini (Grèka). Gledalaca: 35.000. Sudija: Gregori Gilevski (Poljska) – 5. ®uti kartoni: Kacuranis, Pacacolgu (Grèka), Rahimiæ, Nadareviæ (BiH). Crveni karton: Mirko Hrgoviæ (BiH) u 55. minutu.

GRÈKA: Nikopolidis 6, Kirgijakos 6.5, Delas 7, Pacacoglu 6.5, Torosidis 6.5, Kacuranis 6.5, Karagunis 7, Basinas 7, Amanatidis 6.5 (od 70. minuta Janakopulos 6.5), Gekas 6.5 (od 78. minuta Ancas -), Haristeas 7 (od 68. minuta Liberopulos 6.5). Selektor: Oto Rehagel.

BOSNA I HERCEGOVINA: Gušo 6, Berberoviæ 5.5, Nadareviæ 5.5, Bajiæ 5, Hrgoviæ 5.5, Kruniæ 6, Rahimiæ 5.5, Blatnjak 5 (od 62. minuta Merziæ 5.5), Vladaviæ 5.5 (od 46. minuta Ibiševiæ 6), Misimoviæ 5 (od 82. minuta Salihoviæ -), Muslimoviæ 5.5. Selektor: Fuad Muzuroviæ.

Igraè utakmice: Angelos Haristeas (Grèka) – 7.

0          BiH – Norveška            2

Strijelci: 0:1 Hagen u 5, 0:2 B. H. Rise u 75. minuti. Olimpijski stadion "Asim Ferhatoviæ Hase – Koševo" u Sarajevu. Gledalaca: 2.000. Sudija: Stefan Lanoj (Francuska) – 7. ®uti kartoni: Salihoviæ, Muslimoviæ (BiH), Hagen, Storbek (Norveška).

BOSNA I HERCEGOVINA: Gušo 5.5, Berberoviæ 5, Nadareviæ 6, Bajiæ 5, Merziæ 5.5, Kruniæ 5.5, Salihoviæ 5.5, Maletiæ 5.5 (od 79. minuta Muharemoviæ -), Misimoviæ 5, Blatnjak 5 (od 46. minuta Ibiševiæ 5.5), Muslimoviæ 5 (od 46. minuta D¾eko 5.5). Selektor: Fuad Muzuroviæ.

NORVEŠKA: Opdal 6.5, Storbek 6.5, Hagen 7, Hangeland 6.5, J. A. Rise 6.5, B. H. Rise 7 (od 90. minuta Bjorkoj -), Andresen 6.5, Grindhajm 6.5 (od 59. minuta Rusfeld -), Soli 6.5, Helštad 6.5 (od 75. minuta Braten -), Pedersen 6.5. Selektor: Oge Haraide.

Igraè utakmice: Erik Hagen (Norveška) – 7.

1          Turska – BiH                0

Strijelac: 1:0 Nihat Kahveèi u 43. minutu. Stadion "Ali Sami Jen" u Istanbulu. Gledalaca: 25.000. Sudija: Erik Bramhar (Holandija) – 6.5. ®uti kartoni: Berberoviæ, Merziæ (BiH).

TURSKA: Reèber -, Servet 6.5, Balta 6.5, Emre 7, Mehmet Aurelio 7, Nihat Kahveèi 7.5 (od 90. minuta Gokdeniz -), Santurk 6 (od 61. minuta Sabri 6.5), Arda 6 (od 76. minuta Tund¾aj -), Gokhan 6.5, Ašik 6.5, Altintop 6.5. Selektor: Fatih Terim.

BOSNA I HERCEGOVINA: Gušo 6.5, Berberoviæ 5.5, Merziæ 5.5 (od 85. minuta Muharemoviæ -), Nadareviæ 6, Bajiæ 5.5, Kruniæ 6, Rahimiæ 6, Maletiæ 6, Ibrièiæ 5.5 (od 76. minuta Ibiševiæ -), Misimoviæ 5.5, D¾eko 5.5 (od 83. minuta Salihoviæ -). Selektor: Fuad Muzuroviæ.

Igraè utakmice: Nihat Kahveèi (Turska) – 7.5.