U18 – žene: Poraz od Francuske, protiv Češke Republike u 1/8 finala

U svojoj trećoj utakmici u okviru grupne faze Europskog prvenstva u Mađarskoj, Francuska je porazila našu reprezentaciju sa 74:56.

Prvu četvrtinu smo dobili rezultatom 13:19, ali je Francuska bila bolja u drugom periodu igre rezultatom 27:12, te smo na odmor otišle zaostatkom od osam poena, 40:32.

Francuska je dobila treću četvrtinu rezultatom 15:14, pa se u posljednjih deset minuta ušlo sa devet poena prednosti Francuske, bilo je 55:46 što je Francuska zadržala i došla do nove pobjede.

Najbolja u dresu Francuske je bila Mbandu sa 13 poena i šest skokova, te tri asistencije dok je Sissoko dodala 12 uz sedam skokova i dvije asistencije. Germond je ubacila 11 poena uz pet skokova i četiri asistencije dok je Fofana susret završila sa deset poena, četiri skoka i dvije asistencije.

U našoj reprezentaciji najbolja je bila Azinović sa 20 poena uz tri asistencije i dva skoka dok je Mitrić susret završila sa 12 poena uz tri asistencije.

Francuska-BiH 74:56 (13:19, 27:12, 15:14, 19:11)

Naše juniorke su sa porazom od Francuske završile nastup u grupnoj fazi EP-a na posljednjem mjestu grupe D, pa će u 1/8 finala sastati se sa Češkom Republikom, prvoplasiranom selekcijom grupe C.

Susret Češka Republika – BiH na raspored u je u srijedu 9. augusta sa početkom u 15:15 sati.