U20 – žene: Pobjeda i poraz u prijateljskom dvomeču sa Turskom na Ilidži

Ženska U20 selekcija Turske savladala je sinoć našu reprezentaciju rezultatom 85:80 u drugom prijateljskom meču u sklopu priprema za Europsko prvenstvo u Portugalu.

Kao što je i najavila selektorka bh. reprezentacije Mara Lakić-Brčaninović, naš Stručni štab ovaj meč je iskoristio kako bi uvježbao neke segmente u odbrani, te je rezultat bio u drugom planu.

Turkinje su odigrale dosta bolji meč u odnosu na onaj u petak, te su na kraju i stigle do zasluženog trijumfa.

Najefikasnije u redovima našeg tima bile su Melisa Brčaninović sa 31 poenom, Dragana Domuzin je upisala 11, dok su Jelena Marković i Milina Mišeljić upisale po 10 poena.

Ženska U20 reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je preksinoć u prijateljskoj utakmici selekciju Turske rezultatom 65:58.

Naše djevojke su se mučile u prvom poluvremenu, da bi u trećoj četvrtini prelomile meč u svoju korist i na kraju slavile nad agresivnim Turkinjama.

Naš tim je do pobjede vodila Melisa Brčaninović koja je ubacilo 28 poena, a treba istaći i odličnu partiju Dragane Domuzin koja je zabilježila 13 poena.