Kvalifikacije za EURO 2017 – žene: Pobjeda seniorki u Estoniji

Sedmi susret kvalifikacija za Europsko prvenstvo ženska reprezentacija BiH je odigrala jučer u Tartuu protiv Estonije gdje je ostvarila pobjedu od 1:0.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, ali bez pravih prilika. Amela Kršo je imala jedan pokušaj sa distance i nije bila precizna, dok domaći sastav nije uspjevao da ugrozi Alminu Hodžić na golu našeg tima.

U drugom periodu igre prvu priliku imao je bh. tim. Kršo je u 53’ odigrala povratnu loptu za Milenu Nikolić čiji su šut sa oko 15 metara od gola izblokirale Estonke. Dvije minute poslije iste igračice zamijenile su uloge, Nikolić je ovaj put odlično uposlila Amelu Kršo koja iskosa sa desne strane šutira pored suprotne stative protivničkog gola.

Ofanzivni tandem Milena Nikolić-Amela Kršo donio je prednost našem timu u 57’. Kršo se ponovo našla na desnoj strani kaznenog prostora Estonije, ubacila loptu na penal odakle Nikolić šutira precizno u donji lijevi ugao gola Getter Laar za 0:1.

Mogla je Nikolić postići još jedan pogodak u 83’ kada je iskoristila nesporazum u estonskoj odbrani, izašla sama pred Laar i poslala loptu pored gola.

Do kraja utakmice izabranice Samire Hurem nisu protivnicama dozvolile da stvore neku priliku i sačuvale su minimalnu prednost za treću pobjedu u ovom kvalifikacionom ciklusu.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine kvalifikacije završava 20. septembra na svom terenu protiv Srbije.

Estonija-Bosna i Hercegovina 0:1 (0:0)
Stadion: Tartu Tamme, Tartu (Estonija).
Sudija: Cristina Bujor (Ruminija).
Sudije asistenti: Mihaela Gomoescu, Alexandra Theodora Apostu (Rumunija).
4. sudija: Anni Rahula (Estonija).

Golovi: 0:1 Milena Nikolić (57’).

Estonija: Getter Laar, Aljona Sasova (65. Kethy Ounpuu) , Pille Raadik, Ragne Hindrimae (79. Kairi Himanen), Kaire Palmaru, Signy Aarna, Merily Toom, Lisette Tammik (65. Vlada Kubassova) , Inna Zlidnis, Eneli Vals, Liis Lepik.Selektor: Keith Boanas.

Bosna i Hercegovina: Almina Hodžić, Nikolina Dijaković, Amira Spahić, Melisa Hasanbegović, Marija Aleksić, Anđela Šešlija, Aida Hadžić, Milena Nikolić, Alisa Spahić (90. Dajana Spasojević), Amna Lihović (80. Maksida Islamović), Amela Kršo (86. Selma Kapetanović). Selektor: Samira Hurem.