Kvalifikacije za EURO 2016: Poraz BiH od Litvanije u Kaunasu

Muška rukometna reprezentacija BiH je danas u Kaunasu pretrpila drugi poraz u kvalifikacijama za EP 2016.

Bolja od izabranika Dragana Markovića bila je domaća reprezentacija Litvanije koja je iskoristila prilično blijedu partiju naših najboljih rukometaša i upisala svoju prvu pobjedu u ovim kvalifikacijama.

U utakmici sporog tempa i sa vrlo malim brojem golova, BiH je bolje otvorila meč i u 8. minuti imala vodstvo od 4:1. Domaćini do prvog izjednačenja dolaze u 15.-oj (5:5), a u 22. minuti do +3 (5:8), da bi sa 3 gola prednosti otišli i na odmor (7:10).

Već na početku II poluvremena Litvanija odlazi na +5 (7:12 u 34. minuti), da bi BiH u 43.-oj uspjela da dođe do -1 (12:13), no to je, što se ovog meča tiče, bio maksimum naših reprezentativaca.

Litvanija je na kraju, sasvim zasluženo, slavila pobjedu od 4 gola razlike (15:19), pa će našim reprezentativcima za plasman u Poljsku biti neophodno da u Zenici 11. 06. 2015. godine savladaju Bjelorusiju.

Sportska dvorana u Kaunasu. Gledalaca: 1000. Sudije: Michalis Tzaferopoulos i Andreas Bethmann (Grčka). Delegat EHF-a: Tamaz Tevzadze (Gruzija).

Sedmerci: Litvanija 5 (3), BiH 2 (1). Isključenja: Litvanija 8, BiH 6 minuta.

Rezultat: Litvanija – BiH 19:15 (10:7).

LITVANIJA: Stropus, Truchanovisius 2, Strazdas 4, Cibulskis, Petreikis 2, Rasimas, Urbonas, Adamkevicius, Pleta 4 (2), Pazemeckas, Barbarskas 3, Grosas 1 (1), Stankevicius, Morkunas (15 odbrana), Drabavicius 1, Dumcius 2; Selektor: Arturas Juskenas.

BiH: Vražalić 2, Ovčina 1, Perić 1 (1), Mikić, S. Burić 4, Panić, B. Burić (9 odbrana), Savić 1, Terzić, Jokanović (2 odbrane, 1 sedmerac), Čelica, Karačić, Prce 5, Vranješ, Malinović 1; Selektor: Dragan Marković.