Kvalifikacije za EURO 2016: Pobjeda BiH nad Litvanijom u Cazinu

U 3. kolu grupe 2 kvalifikacija za EP koje će se u januaru iduće godine igrati u Poljskoj, muška rukometna reprezentacija BiH je večeras u Cazinu savladala odgovarajuću selekciju Litvanije rezultatom 26:23 i tako došla do 2 izuzetno bitna boda u grupi 2.

Naši reprezentativci su u 7. minuti imali +2 (4:2), u 16.-oj +4 (9:5), no gosti se nisu predavali i u 23. minuti na semaforu je stajalo 9:9. Ipak, najbolji rukometaši Bosne i Hercegovine na odmor odlaze sa 3 gola prednosti (13:10), da bi Litvanci u nastavku u 41.-oj poravnali (15:15), a 6 minuta kasnije i prvi put poveli (17:18). Rezultatska odluka pala je tek u 58. minuti kada je naša reprezentacija sa igračem manje preko Vražalića uspjela da dođe na +4 (25:21), a minut kasnije i do 5 golova prednosti.

Gosti su u posljednjoj minuti sa 2 pogotka stigli tek da ublaže poraz, no po svemu viđenom, naše najbolje rukometaše u Kaunasu za 3 dana (nedjelja, 03. 05. 2015. u 16:00 sati) očekuje izuzetno težak meč.

Sportska dvorana u Cazinu. Gledalaca: 2000. Sudije: Robert Harabagiu i Silviu Stanescu (Rumunija). Delegat EHF-a: Aco Nikolovski (Makedonija).

Sedmerci: BiH 6 (6), Litvanija 7 (5). Isključenja: BiH 10, Litvanija 12 minuta.

Rezultat: BiH – Litvanija 26:23 (13:10).

BiH: Vražalić 3, Ovčina 4, Perić, Mikić, S. Burić, Panić, B. Burić (16 odbrana, 2 sedmerca), Savić 4, Terzić, Toromanović, Jokanović (2 odbrane), Čelica 1, Karačić 2, Prce 8 (6), Vranješ 2, Malinović 2; Selektor: Dragan Marković.

LITVANIJA: Stropus, Truchanovisius 3, Strazdas 1, Cibulskis, Petreikis 6, Rasimas, Urbonas, Adamkevicius, Pleta 5 (2), Pazemeckas, Barbarskas 1, Grosas 3 (3), Stankevicius 2, Morkunas, Drabavicius 2, Dumcius; Selektor: Arturas Juskenas.