SP Katar 2015: Drugi poraz bh. rukometaša, Makedonija bolja od BiH

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Dohi od reprezentacije Makedonije (22:25) i tako nakon 3. kola takmičenja u grupi B ostala na 2 osvojena boda.

Loše otvaranje utakmice naše je reprezentativce koštalo ubjedljivog vodstva Makedonaca (1:6) već u 11. minuti, da bi nakon sljedećih furioznih 9, BiH imala +1 (7:6 u 20. minuti).

Ipak, Makedonija je do odmora opet pobjegla na +3, a prvi dio utakmice završen je rezultatom 11:13. Naši reprezentativci su na samom početku II poluvremena dobro iskoristili igrača više i do poravnanja (13:13) stigli u 33. minuti, da bi u 43. i poveli (18:17).

Pri rezultatu 18:18, reprezentacija BiH je nepune 2 minute imala i 2 igrača više, no nije se snašla i Makedonci u 52. opet imaju +3 (19:22). Posljednji pokušaj hvatanja rezultatskog priključka onemogućen je 2 minute kasnije i pri rezultatu 21:22. Prce je od litvanskih sudija zaradio (činilo se prestrogo) isključenje na 2 minuta + sedmerac za Makedoniju, pa je u samom finišu bilo iluzorno očekivati, a nemoguće napraviti rezultatski preokret.

Svoju četvrtu utakmicu na Svjetskom prvenstvu BH reprezentativci igraju protiv Tunisa i to u srijedu, 21. 01. 2015. godine sa početkom u 17:00 sati. Direktan TV prijenos obezbijedila je BHT 1.

Dvorana “Ali Bin Hamad Al Attiya Arena” u Dohi. Gledalaca: 2000. Sudije: Vaidas Mazeika i Mindaugas Gatelis (Litvanija). Delegat IHF-a: Ramon Gallego (Španija).

Sedmerci: BiH 3 (2), Makedonija 5 (3). Isključenja: BiH 10, Makedonija 12 minuta. Crveni karton: Jonoski (Makedonija), 3 isključenja u 52. minuti.

Rezultat: BiH – Makedonija 22:25 (11:13).

BiH: Grahovac (1 odbrana, 1 sedmerac), Vražalić 2, Ovčina 1, Perić 2 (1), Mikić, S. Burić 4, Janković, B. Burić (17 odbrana, 1 sedmerac), Čelica 1, Terzić, Toromanović 3, Karačić 2, Prce 2, Vranješ 1, Malinović 4 (1), Zulfić; Selektor: Dragan Marković.

MAKEDONIJA: Manaskov 6, Vugrinec 2, Stoilov 1, K. Lazarov 3 (3), Jonoski, Mirkulovski 3, V. Markovski, Z. Mojsvoski, Ristovski (10 odbrana, 1 sedmerac), N. Markoski 1, N. Mojsovski 3, Angelov, Pribak 2, Georgievski 4, F. Lazarov, Nedanovski; Selektor: Ivica Obrvan.