Rukometaši BiH osvojili prvi bod u kvalifikacijama za EP

Rukometna reprezentacija BiH osvojila je prvi bod u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2014. u Danskoj. Utakmica je odigrana u dvorani Mladost u Visokom, a bh. tim je remizirao s Austrijom 28:28.

Podmlađena ekipa selektora Dragana Markovića je dobro igrala i skoro sve vrijeme imala prednost, no nešto lošija završnica i slabija realizacija bila je dovoljno za jedan bod u Grupi 7 kvalifikacija za EP.

Naši rukometaši su odlično otvorili susret i prvo poluvrijeme okončali s dva gola prednosti (15:13). I u nastavku susreta su pružali dobar otpor favoriziranim Austrijancima koji su nekoliko minuta prije kraja došli do prednosti 27:25.

U uzbudljivoj završnici izabranici Dragana Markovića su izjednačili, a minut prije kraja i poveli, međutim Austrijanci su imali posljednji napad iz kojeg dolaze do izjednačenja.

Najefikasniji u našim redovima bili su Čelica i Karačić sa po pet golova, dok je Szilagyi sa sedam pogodaka bio najefikasniji kod Austrije.

Podsjetimo, bh. reprezentacija je već ranije izgubila sve šanse za plasman na EP.