Slovenija – BiH 0:3

Reprezentacija BiH je sinoć pobijedila selekciju Slovenije sa 3:0, u prijateljskoj utakmici odigranoj u Ljubljani.

Naš tim je poveo u 33. minuti kada je nakon asistencije Pjanića, mrežu domaćeg tima zatresao Vedad Ibišević. U 41.minuti Miralem  Pjanić je povisio rezultat na 2:0, da bi konačnih 3:0 postavio Muamer Svraka u 80.minuti susreta.

Na press konferenciji  održanoj nakon utakmice selektor Safet Sušić je rekao:
„Mislim da je rezultat malo previsok, međutim čestitao bih svojim momcima ne samo na rezultatu nego i na borbenosti, odnosu prema igri i zalaganju.

Moram priznati da smo imali problema. Slovenci su imali nekoliko šansi, mogli smo primiti gol u prvom poluvremenu i ko zna kako bi se onda  kretao rezultat.

Slovenci nisu  tako loša ekipa, i ono što su pokazali na terenu nije kao što to konačan rezultat govori. Svi igrači su ispunili očekivanja, dobili su  na samopouzdanju, igraju dosta dobro, što je važno uoči nastavka kvalifikacija, ali ova pobjeda ne smije da nas zavara i ako sam ja na zemlji i moji igrači moraju ostati na zemlji.“