Evropsko prvenstvo: Grčka pobijedila BiH 76:67

Košarkaši BiH poraženi su u prvoj utakmici na Evropskom prvenstvu u Litvaniji

alt

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom je započela nastup na Evropskom prvenstvu u Litvaniji.

U prvom kolu C-grupe EP-a reprezentacija BiH je poražena od Grčke sa 67:76 (17:15, 17:16, 15:24, 18:21).

Grci su opravdali ulogu favorita i boljom igrom u drugom poluvremenu došli do pobjede.

Prvi dio meča protekao je u izjednačenoj igri, a bh. igrači su uglavnom držali rezultatsku prednost. Posebno se istaknuo Kikanović, koji je za 20 minuta postigao devet poena.

Grci su do preokreta došli u trećem periodu, a po preuzimanju vodstva držali su prednost do kraja utakmice. U prvim minutama četvrtog perioda bh. igrači su uspjeli da dođu na samo poen zaostatka, ali Grci nisu dozvoliti potpuni preokret i do kraja rutinski došli do trijumfa.

Najefikasniji u bh. reprezentaciji bili su Kikanović sa 15, Gordić sa 12 te Bajramović i Vasiljević sa po devet poena, dok su Grčku predvodili Zisis i Calathes sa po 13 i Bourousis sa 12 poena te Koufos sa “double-double” učinkom od po deset poena i skokova.

Bh. košarkaši u drugom kolu u četvrtak igraju sa Crnom Gorom.