BiH pobjedom nad Makedonijom završila kvalifikacije

U posljednjoj utakmici kvalifikacija za odlazak na Eurobasket 2011, košarkaška reprezentacija BiH je dobrom igrom savladala reprezentaciju Makedonije rezultatom 83:71.

Image

Veèerašnja pobjeda reprezentacije BiH nad Makedonijom je bila ukupno treæa koju je naša reprezentacija ostvarila u osam kvalifikacijskih susreta.

U prvoj èetvrtini Makedonija je bila bolja te su gosti nakon deset minuta igre imali prednost od pet poena.

Polovinom druge èetvrtine, reprezentacija BiH je izjednaèila i preokrenula rezultat u svoju korist, pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 40:34 za naš tim.

Dobrom igrom u treæoj èetvrtini naši reprezentativci su poveæali vodstvo i odr¾avali ga do kraja utakmice u kojoj je reprezentacija BiH savladala Makedoniju rezultatom 83:71.

U veèerašnjoj utakmici najefikasniji je bio Ðedoviæ sa 20 i Bavèiæ sa 19 poena, dok je Varda ubacio 15 poena. U reprezentaciji Makedonije najefikasniji su bili McCalebb sa 19 i Antiæ sa 15 poena.