BiH u finalu

ImagePobjedom u polufinalu nad reprezentacijom Njemaèke od 3:0 (25:21, 25:14, 25:14) naši zlatni momci su se plasirali u finale Evropskog prvenstva u sjedeæoj odbojci koje se odr¾ava u poljskom Elblagu.

U finalu koje je na programu u subotu od 13 sati protivnik našoj reprezentaciji biti æe reprezentacija Rusije koju smo veæ jednom savladali u grupnoj fazi sa 3:0.

Ljubitelji ovog sporta oèekuju da nas naša reprezentacija ponovo obraduje zlatnom medaljom. To bi bila šesta uzastopna titula prvaka Evrope. Naša reprezentacija se od 1999. godine nalazi na krovu Evrope.

Aktuelni smo prvaci svijeta, a na posljednjim Paraolimpijskim Igrama nismo uspjeli odbraniti zlato iz Atine, osvojili smo srebro izgubivši u finalu od reprezentacije Irana.