Poraz bh. rukometaša u Rusiji

ImageRukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pretpjela je te¾ak poraz na startu kvalifikacija za evropsko prvenstvo 2010. godine u Austriji.

U susretu prvog kola grupe 2 kvalifikacija rukometaši BiH su danas u Èehovu pora¾eni od Rusije sa 37:25 (17:13).

Rusi su svoju nadmoæ pokazali veæ na poèetku utakmice. Nakon poèetnog vodstva BiH od 0:1 Rusija je napravila seriju od 7:0 i došla do prednosti od šest golova.

Sredinom poluvremena izabranici Halida Demiroviæa uspjeli su uspostaviti ravnote¾u i do kraja prvog dijela igre priæi na èetiri gola zaostatka.

No, Rusi su u drugom poluvremenu u potpunosti slomili otpor bh. reprezentacije i do kraja došli do ubjedljivog trijumfa. Domaæi rukometaši su bez veæih problema postizali golove, a nemoæ bh. igraèa najbolje se mogla vidjeti u finišu, kada nisu uspjeli poentirati sa dva igraèa više.

U reprezentaciji BiH devet igraèa se upisalo u listu strijelaca, a najefikasniji su bili Stojanoviæ i Harmandiæ sa po pet, te Toromanoviæ sa èetiri gola.

Naredni susret reprezentacija BiH igra u subotu u Sarajevu, kada doèekuje selekciju Farskih Otoka.