U-18 reprezentacija završila nastup na Mediteranskim igrama u Španiji

U-18 reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u petak u Tarragoni od Turske sa 2:4 u svom posljednjem susretu na XVIII Mediteranskim igrama.

Izabranici Mirze Varešanovića su dva puta imali prednost u ovom meču, ali nakon crvenog kartona za Eldina Omerovića u 55’ Turska je uspjela da preokrene rezultat.

Armin Imamović je pogodio u 12’ za 1:0, a protivnik je izjednačio u 45’ nakon autogola Eldara Šehića. U istoj minuti Imamović je postigao još jedan gol i BiH je imala prednost na poluvremenu.

Golove za Tursku u drugom periodu igre su postigli Kabak u 82’, Akgun u 84’ i Aydin u 2’ sudijske nadoknade.

BiH je susret odigrala u sastavu: Jasmin Kršić, Đani Salčin, Eldin Omerović, Marko Brkić, Dino Samuel Kurbegović, Ajdin Hasić, Eldar Šehić, Armin Imamović, Din Kapetanović, Nemanja Vještica, Milan Šikanjić.

Podsjećamo, U-18 reprezentacija je u grupnoj fazi upisala dva poraza, od Španije sa 2:1 i Alžira sa 2:0.