fbpx

Okupila se ženska juniorska reprezentacija

Ženska juniorska (U18) reprezentacija Bosne i Hercegovine okupila se u četvrtak u Grudama u okviru priprema za nadolazeći „IHF/EHF Women's Trophy 2018“.

Na pripreme su se odazvale 22 igračice sa šireg spiska, a planirano je da djevojke na pripremama budu do nedjelje, 29. aprila.

Drugi dio priprema juniorke BiH odradit će u Tuzli, pred sami početak “IHF/EHF Women's Trophy 2018” koji će biti održan od 29. maja do 3. juna 2018. godine.

U martu ove godine na sjednici Upravnog odbora RS BIH za kordinatora ženskih rukometnih reprezentacija imenovana je Zlata Zubac, dok je za izbornika imenovana Kornelija Rajković-Leko. Stručni štab čine i treneri Sanja Bajgorić i Vladimir Suvajac.

Na okupljanje reprezentacije su pozvane sljedeće igračice:

1.      Nikolina Petrović – HRK „Katarina“
2.      Andrea Soldo – HRK „Katarina“
3.      Josipa Arapović – HRK „Katarina“
4.      Asja Sofić  – ŽRK ¨Sloga 2013¨
5.      Lana Lončar – RK „Hadžići Dido Group“
6.      Ismihana Perla – ŽRK „Goražde“
7.      Sara Majkić – ŽRK ¨Dubica¨
8.      Isidora Kršić – ŽRK ¨Dubica¨
9.      Ana Nikić – HŽRK ¨Grude¨
10.     Anđela Boras – HŽRK ¨Grude¨
11.     Adelisa Dautović – ŽRK ¨Bihać¨
12.     Adna Husičić – ŽRK ¨Bihać¨
13.     Jasmina Osmanović – OŽRK ¨Jedinstvo¨
14.     Helena Ćurić – ŽRK ¨Dubica¨
15.     Nađa Arnautović – ŽRK ¨Dubica¨
16.     Marijana Đenađija – ŽRK ¨Dubica¨
17.     Zehra Ekmečić – OŽRK ¨Krajina¨
18.     Džana Adilagić – OŽRK ¨Krajina¨
19.     Antonija Rotim – RK  ¨Dalmatinka¨ Ploče (Hrvatska)
20.     Amela Džakmić – ŽRK ¨Krivaja¨
21.     Ajna Mačak – ŽRK ¨Krivaja¨
22.     Tatjana Džebo – ŽRK ¨Ilidža¨

 

“IHF/EHF Women’s Trophy 2018”
RASPORED UTAKMICA (GRUPNA FAZA)

Grupa A

29. maj (12.30 sati): Estonija – Belgija
29. maj (14.30 sati): Moldavija – Kipar
30. maj (12.30 sati): Kipar – Estonija
30. maj (14.30 sati): Belgija – Moldavija
31. maj (12.30 sati): Belgija – Kipar
31. maj (14.30 sati): Estonija – Moldavija

Grupa B

29. maj (16.30 sati): Velika Britanija – Luksemburg
29. maj (18.30 sati): Azerbejdžan – BiH
30. maj (16.30 sati): Luksemburg – Azerbejdžan
30. maj (18.30 sati): BiH – Velika Britanija
31. maj (16.30 sati): Azerbedjžan – Velika Britanija
31. maj (18.30 sati): BiH – Luksemburg

RASPORED UTAKMICA (NOKAUT FAZA)
2. juni (12.30 sati): 3A – 4B (RAZIGRAVANJE od 5. do 8. MJESTA)
2. juni (14.30 sati): 3B – 4A (RAZIGRAVANJE od 5. do 8. MJESTA)

2. juni (16.30 sati): 1A – 2B (PRVO POLUFINALE)
2. juni (18.30 sati): 1B – 2A (DRUGO POLUFINALE)

3. juni (11.00 sati): UTAKMICA ZA 7. MJESTO
3. juni (13.00 sati): UTAKMICA ZA 5. MJESTO
3. juni (15.00 sati): UTAKMICA ZA 3. MJESTO

3. juni (17.00 sati): FINALE
* Turnir ima svoj takmičarski značaj. Pobjednik turnira “IHF/EHF Women’s Trophy 2018” plasiraće se na Interkontinentalni kup 2019. godine, sa kojeg pobjednik ostvaruje direktno pravo učešća na Svjetskom juniorskom prvenstvu.

Svijet rukometa/RS BIH/BHF PRESS