Rusija bolja od BiH u polufinalu, protiv Hrvatske za bronzu

Selekcija BiH u sjedećoj odbojci poražena je u polufinalu Europskog prvenstva u Poreču rezultatom 2:3 (18:25, 25:18, 19:25, 25:20, 12:15) od reprezentacije Rusije.

Prva dionica pripala je vrlo dobroj selekciji Rusije koja sredinom ovog dijela igre imala vodstvo i do 10 poena razlike (10:20 i 12:22) da bi do kraja slavili s 25:18. Drugi set pripao je našem timu koji je mnogo bolje stajao na terenu i na krilima raspoloženog slavio s 25:18. Ipak, novi problemi nastali su u trećem setu u kojem se niko nije mogao odlijepiti na veću razliku, a ovaj period igre pripao je Rusima rezultatom 19:25 (1:2).

Četvrti set smo dobro počeli, vodili 8:7, a potom i ubjedljivih 13:7 da bi na kraju slavili 25:20. Na žalost, u petom setu Rusi se ponovo mnogo bolji i dobijaju ga rezultatom 15:12, za konačnih 3:2 i plasman u finale Eura.

Prije duela s Rusima, podsjetimo, u četvrtfinalu BiH je eliminisala Njemačku rezultatom 3:0, dok je u grupnoj fazi takmičenja prva je pala selekcija Gruzije koju smo dobili s 3:0, zatim je poražena Mađarske s 3:0, te Srbija koja je pružila za nijansu jači otpor, ali nedovoljan, pa smo i to dobili s 3:0 u setovima.

Finale je na rasporedu sutra od 14:30 sati, a Rusija će se sastati sa Ukrajinom koja je bila bolja od domaćina Hrvatske sa 3:1.

Naši Zlatni momci utakmicu za bronzanu medalju igraju protiv domaćina prvenstva u 12 sati.