U20 – žene: Pobjeda nad Švedskom za 11. mjesto na Europskom prvenstvu A divizije u Portugalu

Ženska U20 košarkaša reprezentacija danas je odigrala svoju posljednju utakmicu na Europskom Prvenstvu A divizije u Portugalu.

Protivnik u utakmici za plasman na 11. mjesto je bila Švedska. Prva četvrtina pripala je Šveđankama rezultatom 18:22. Onda je uslijedila fantastična druga četvrtina sa velikih 19 poena razlike (29:10) pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 47:32.

Prednost od 15 poena u korist naših djevojaka nije se promjenila nakon prvih deset minuta nastavka susreta (19:19), dok su u posljednjoj četvrtini naše djevojke povećale prednost za četiri poena (14:10) i postavile konačnih 80:61 i pobjedu od 19 poena prednosti.

Najefikasnije u našim redovima su bile Melisa Brčaninović sa 40 poena uz 10 skokova i Anđela Delić sa 16 poena uz 12 skokova, 6 asistencija i tri ukradene lopte. Jovana Marković dodala je 11 poena uz 6 skokova i dvije asistencije, a Nedžla Kovačević 10 poena.

Statistički učinak naših djevojaka u susretu protiv Švedske

Ovo je bila druga pobjeda naših djevojaka na prvenstvu, pobjeda kojom su zauzele 11. mjesto, a ona prva je bila nad Slovačkom u prvoj utakmici razigravanja za plasman od 9. do 16. mjesto, pobjeda kojom su naše djevojke obezbjedile opstanak u A diviziji što je bio i cilj na ovogodišnjem nama debitantskom prvenstvu za igračice do 20 godina.