U17: Nova pobjeda nad Dominikanskom Republikom, posljednji protivnik na prvenstvu Kina

Naša U17 košarkaška reprezentacija danas je upisala novu pobjedu nad Dominikanskom Repbulikom na Svjetskom prvenstvu u Zaragozi.

Kao što smo ranije pisali naši zlatni kadeti su već ranije na prvenstvu se sastali sa Dominikancima gdje su pobjedili sa rezultatom 84:59.

U današnjem susretu naši zlatni kadeti su nakon prve četvrtine imali rezultatsku prednost od 12 poena razlike pri rezultatu 26:14. U drugoj četvrtini su prednost povećali za 8 poena, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 54:34 u našu korist.

Prednost od 20 poena iz prvog poluvremena naši momci nisu ispustili u trećoj četvrtini, pa su uz dodatna 4 poena razlike ušli mirno u posljednju četvrtinu ovog susreta. Posljednju četvrtinu naši reprezentativci mirno privodi kraju i susret završavaju sa 23 poena razlike, rezultatom 96:73.

Najefikasniji u našim redovima su bili Džanan Musa sa 34 poena uz 10 skokova i 2 asistencije, Aljoša Janković sa triple-double učinkom od 15 postignutih poena uz 18 skokova i 10 asistencij, Emir Čerkezović sa 12 poena uz 11 skokova i 4 asistencije, i Sani Čampara sa 10 postignutih poena uz dva skoka i dvije asistencije.

u17_spanija2016_tekma6_statistika
Statistički učinak naših igrača protiv Dominikanske Republike

Svoj posljednji susret na Svjetskom prvenstvu u Zaragozi naša U17 reprezentacija igra 2. jula (16:45 sati) protiv Kine za plasman na 9. mjesto.