U17: Pobjeda nad Dominikanskom Republikom u prvoj utakmici na Svjetskom prvenstvu

Muška U 17 reprezentacija je došla do trijumfa u prvom kolu Svjetskog prvenstva koje se ovih dana igra u španskoj Zaragozi.

Izabranici selektora Josipa Pandže su odigrali jedan dobar meč i na kraju došli do trijumfa.

Prva četvrtina je završena rezultatom 25:9, da bi dobili drugu dionicu igre rezultatom 22:17. Rezultat na poluvremenu je glasio 47:26.

Treća dionica igre nam je donijela podjednaku igru sa obje strane, a rezultat je na ulasku u posljednjih deset minuta glasio 60:39. Do kraja su naši momci zadržali prednost i došli do sigurnog trijumfa sa 25 poena razlike (84:59).

Džanan Musa je ubacio 32 poena, imao 11 skokova i 3 asistencije, dok je Sani Čampara ubacio 18 poena. Lazar Mutić je imao 11 poena i 12 skokova na ovom meču. Rivera je na drugoj strani ubacio 17 poena.

u17_spanija2016_prvatekma_statistika
Statistički učinak naših košarkaša u današnjoj utakmici

Snimak utakmice:

U drugom susretu grupe D koji je bio na rasporedu od 9:15 sati, sastali su se Južna Koreja i Francuska. Južna Koreja je nakon produžetaka bila bolja od Francuske sa 90:84 (21:11, 18:22, 19:24, 20:21, 12:6).