EuroBasket 2015: Poraz od Francuske u drugoj utakmici na prvenstvu

Seniorska reprezentacija naše države je večeras poražena od Francuske u drugom kolu Europskog prvenstva rezultatom 81:54.

Naša reprezentacija je uspjela pružiti otpor samo u prvoj četvrtini utakmice koju su Francuzi dobili rezultatom 17:15.

Na poluvremenu su imali dvocifrenu prednost, a rezultat je glasio 37:26. Sve dileme oko pobjednika ovog meča su riješene u trećoj četvrtini. Francuzi su je dobili rezultatom 30:10 i na ulasku u posljednjih deset minuta imali preko 30 poena prednosti.

U posljednjoj četvrtini smo bili bolji rezultatom 18:14 i do kraja uspjeli ublažiti ovaj poraz. Sutra je već na programu treće kolo i naša reprezentacija od 17:30 minuta igra ovaj meč. Andrija Stipanović i Elmedin Kikanović su ubacili po 10 poena, dok su na drugoj strani najbolju partiju pružili De Colo i Lauvergne sa po 12 ubačenih poena.