Ibišević i Stevanović pogodili za sigurnu pobjedu BiH protiv Velsa

alt
Na stadionu Parc Y Scarlets naša selekcija je odigrala odličnu utakmicu i tako nakon oktobra prošle godine upisala prvu pobjedu.

Zmajevi su do vodstva stigli u 21. minuti kada nakon asistencije Stevanovića mrežu domaćina pogađaVedad Ibišević. Nakon vodstva, naša selekcija je imala još nekoliko prilika, ali na odmor se otišlo sa rezultatom 1:0 .

U nastavku igre, BiH je napadala i stvarala nove prilike. U 54. minuti na asistenciju Pjanića mrežu Velsa pogađa večeras odlični Stevanović i tako našoj reprezentaciji donosi značajnu prednost.

Domaći selektor pokušavao je izmjenama doći do povoljnijeg rezultata, ali bez većeg uspjeha.

Selektor Safet Sušić do kraja susreta dao je priliku svim igračima koje je pozvao, te su tako večeras u A timu reprezentacije Bosne i Hercegovine debitovali Toni Šunjić i Ivan Sesar.

Pobjeda naše reprezentacije ostvarena je pred početak kvalifikacija za svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine.

BiH: Begović, Spahić, Pandža ( od 71. Šunjić), Mujdža (od 86. Vranješ), Salihović, Pjanić (od 82. Sesar), Zahirović (od 86. Vrančić), Lulić (od 63. Bešić), Stevanović, Džeko, Ibišević (od 74. Svraka).