Kvalifikacije za U-21 EURO 2017: Remi sa Kazahstanom u Astani

„U-21“ reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je danas u Astani neriješeno 0:0 sa Kazahstanom u petom susretu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Bila je to tvrda i izjednačena utakmica, a najbolje prilike za naš tim nisu iskoristili Ćerimagić i kapiten Hodžić u prvom, te Milošević i Popović u drugom poluvremenu.

Izabranici Darka Nestorovića posljednjih deset minuta imali su igrača više na terenu, jer je Makayev dobio crveni karton nakon koškanja sa Čivićem.

Bh mladi reprezentativci kvalifikacije nastavljaju 2. septembra kada nam u goste dolazi selekcija Norveške.

Kazahstan-Bosna i Hercegovina 0:0 (0:0)
Stadion: Arena Astana (Kazahstan).
Sudija: Suren Baliyan (Jermenija).
Pomoćnici: Mesrop Ghazaryan, Erik Arevshatyan (Jermenija).
4. sudija: Arman Alaberkyan (Jermenija).

Žuti kartoni: Anton Kuksin, Timur Rudoselskiy, Sergei Vetrov (Kazahstan), Kerim Memija, Amir Hadžiahmetović, Amer Gojak, Siniša Saničanin, Eldar Čivić, Armin Hodžić (BiH).
Crveni karton: Georgiy Makayev (Kazahstan).

Kazahstan: Stanislav Pavlov, Timur Rudoselskiy, Grirori Sartakov, Miras Tuliyev, Vladimir Vomenko (83. Birzhan Kulbekov), Maxim Fedin (75. Georgiy Makayev), Yerkebulan Tunggyshbayev, Berik Shaikhov, Anton Kuksin, Sergei Vetrov, Yan Vorogovskiy (68. Ivan Antipov). Selektor: Vakhid Massudov.

Bosna i Hercegovina: Kenan Pirić, Eldar Čivić, Siniša Saničanin, Aleksandar Jovičić, Kerim Memija, Armin Hodžić, Armin Ćerimagić, Deni Milošević (66. Amer Gojak), Amir Hadžiahmetović, Ajdin Redžić, Marin Popović (90. Miljan Govedarica). Selektor: Darko Nestorović.