Mlada reprezentacija BiH poražena od Njemačke

Naš tim je pružio jak otpor favoriziranom domaćinu

ingolstadt

Mlada nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je prvi poraz u kvalifikacijama za EP 2013. za igrače do 21 godine u Izraelu.

U trećem meču u okviru grupe 1 kvalifikacija izabranici selektora Vlade Jagodića su u Ingolstadtu poraženi od Njemačke sa 3:0. Golove su postigli Mlapa u 20., Neumann u 40. i Holtby u 88. minuti.

Nijemci su tako nastavili seriju pobjeda i četvrtim trijumfom učvrstili se na vrhu tabele. Pitanje pobjednika domaći igrači praktično su riješili u prvom poluvremenu, kada su postigli dva gola.

U nastavku je BiH zaigrala mnogo bolje i stvorila nekoliko prilika preko Višće, Stevanovića i Bilbije, ali se rezultat nije mijenjao.

U finišu meča Nijemci su preko Holtbyja postigli još jedan gol za konačih 3:0.

Za BiH su u ovom meču nastupili: Divković, Čolić, Sipović, Markić, Handžić, Višća (od 86. Bekić), Stevanović, Bilbija, Grahovac (od 62. Zakarić), Bešić, Husić (od 46. Sušić).

U narednom kolu BiH 11. oktobra u Zenici dočekuje Kipar, dok Njemačka dan ranije ide u goste San Marinu.