Arnela Odžaković osvojila bronzu

ImageBosanskoheregovaèka reprezentacija u karateu danas je osvojila dvije bronzane medalje na 16. mediteranskim igrama u Pescari.

Nakon što je u prijepodnevnom programu bronzano odlièje osvojio Edin Musliæ, u kategoriji do 60 kg, isti uspjeh veèeras je ponovila i Arnela Od¾akoviæ u kategoriji do 68 kg.

Najbolja bh. karatašica, koja je prošlim igrama u Alemeriji osvojila zlato, do odlièja je došla pobjedama nad predstavnicama Srbije i Francuske, te u repasa¾u nad Egipæankom, dok je jedini poraz zabilje¾ila od Grkinje.

Na karate turniru danas je nastupilo još èetvero bh. predstavnika. Mirsada Suljkanoviæ takmièenje je završila u 2. kolu, Dijana Okanoviæ u repasa¾u, dok su Una Selman i Tarik Lušija eliminirani na startu takmièenja.