Pobjeda u četvrtfinalu nad Njemačkom, protiv Rusije u polufinalu

Selekcija naše zemlje u sjedećoj odbojci plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva koje se održava u Poreču, nakon što je danas eliminisala Njemačku rezultatom 3:0 (u setovima 25:14, 25:19 i 26:24).

Tako su izabranici selektora Mirze Hrustemovića današnjim duelom upisali i četvrtu pobjedu u nizu i nastavili koračati prema desetoj tituli najbolje selekcije Evrope, a protivnik u polufinalu bit će ekipe Rusije koja je eliminisala Srbiju koja je bila s nama u grupi.

Podsjećanja radi, prva je “pala” selekcija Gruzije koju smo dobili s 3:0 (25:7, 25:13, 25:5), da bi zatim također laganu pobjedu upisali protiv Mađarske s a 3:0 (25:6, 25:13, 25:13). Potom je na red došao i zadnji rival u grupnoj fazi takmičenja, Srbija, koja je pružila za nijansu jači otpor, ali nedovoljan za raspucane naše momke koji su ponovo slavili sa ukupnih 3:0 u setovima (25:10, 25:14, 25:14), na krilima sjajnih Delalića i Alibašića (po šest poena).

Što se jučerašnjeg duela tiče ponovo se ispostavilo da je to bio samo malo jači trening za bh. sastav.

Prvi set je bio tijesan tek prvih nekoliko minuta, a onda su naši kod vodstva 13:11 ubacili u brzinu više i na kraju osvojili ovaj period igre sa rezultatom 25:14. U drugom setu nešto jači otpor selekcije elfa. Imala je BiH vodstvo 17:11, da bi Nijemci prišli na 20:17, ali su uspjeli bh. odbojkaši da izdrže do kraja agresivniju igru protivnika i slave sa 25:19.

U trećem periodu Nijemci su krenuli na sve ili ništa zaigravši mnogo bolje, a takva igra donijela im je i vodstvo 13:7 polovinom perioda. Srećom, bh. momci imali su dovoljno koncentracije i na kraju preokrenuli na 26:24, za konačnih 3:0. Istakao se Adnan Manko sa 13 poena.

Polufinalni susreti se igraju u petak (10.11.). Utakmica BiH – Rusija na rasporedu je od 15:45 sati, dok je druga polufinalna utakmica Hrvatska – Ukrajina na rasporedu od 17:45 sati.

Finalni susret na raspored je u subotu (11.11.) sa početkom u 14:30 sati, dok utakmica za treće mjesto počinje u 12 sati.