U16: Poraz od Estonije u utakmici za plasman od 5. do 8. mjesta na EYOF-u

Muška U16 reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena jučer od selekcije Estonije rezultatom 62:87 (20:18, 15:23, 18:24, 09:22), u utakmici za plasman od 5. do 8. mjesta na EYOF igrama u Gyoru.

Naši kadeti dobro su ušli u meč i nakon prve četvrtine imali zalihu od dva poena prednosti. Međutim, naspram sebe su  imali izuzetno razigranog protivnika, koji je već od druge dionice preuzeo konce igre u svoje ruke i stigao do osjetljive prednosti.

Estonci su u drugom poluvremenu uvećali zalihu i na kraju stigli do zasluženog trijumfa.

BOSNA I HERCEGOVINA: Dedajić 3, Marković 11, Kusturica 3, Kondić 3, Huseinpašić 9, Nešković 6, Zelenika, Radak 3, Mičić 7, Krupalija 9, Islamović 5, Manojlović 3.

Našim momcima danas predstoji posljednja utakmica u Mađarskoj protiv selekcije Italije, sa kojima će se boriti za sedmu poziciju na EYOF igrama.