Kvalifikacije za EP 2017: Poraz seniorki od Francuske

U drugoj utakmici drugog dana klasifikacionog turnira u Bordou ženska seniorska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine sinoć je poražena od strane reprezentacije Francuske rezultatom 3:0.

Utakmicu odigranu u sportskoj dvorani Palais des Sports de BORDEAUX  pratilo je oko 900. Najbolji bloker utakmice bila je Arijana Okuka.

U prva dva seta reprezentacija Francuske konstantno je održavala prednost stečenu u prvoj fazi igre i obadva seta privela u svoju korist. Rezultat u prvom setu bio je  25:13, dok je drugi set završen rezultatom 25:18 za Francusku.

Treći set seniorke BiH otvaraju sa prednosti od četiri poena (5:1), da bi se na prvi tehnički tajm-aut otišlo rezultatom 8:6 za BiH. U nastavku seta Francuska preuzima inicijativu i na drugi tehnički tajm-aut odlazi sa prednosti od dva poena (16:14). Španija nastavlja sa dobrom igrom i završava set rezultatom 25:19 za konačnu pobjedu rezultatom 3:0.

Narednu utakmicu naše seniorke igraju večeras (18.09.) protiv Belgije sa početkom u 20 sati.