U17: Poraz od Australije u osmini finala

Muška U17 reprezentacija se nije uspjela plasirati među osam najboljih reprezentacija na svijetu. Bolji od izabranika selektora Josipa Pandže su bili Australci koji su dobili ovaj meč rezultatom 75:72.

Na kraju prve četvrtine rezultat je glasio 21:15 za Australce, da bi naši momci dobili drugu četvrtinu rezultatom 15:6 i na poluvremenu imali tri poena viška. Rezultat je glasio 30:27.

Dobili smo i treću dionicu igre rezultatom 22:20 i na ulasku u posljednjih deset minuta imali višak od pet poena. Ipak, u posljednjoj dionici je viđena prava drama. Zahvaljujući pogocima Muse, naša reprezentacija je imala prednost i to pet poena, a rezultat je glasio 70:65.

Aktuelni viceprvak Svijeta i prvak Okeanije se vraća i ubrzo dolazi do prednosti. U posljednjih 40-ak sekundi je viđeno više pokušaja Čampare da donese poravnanje, ali nažalost nije uspio.

Džanan Musa je predvodio našu reprezentaciju sa 34 poena, dok je Sani Čampara ubacio 17 poena.

u17_spanija2016_tekma4_statistika
Statistički učinak naših reprezentativaca u današnjem susretu

Svoju prvu utakmicu za plasman od 9. do 16. mjesta naša U17 reprezentacija igra već sutra (29.06.) protiv Tajvana koji je poražen do Španije sa rezultatom 60:112.