Pretkvalifikacije za EURO 2016: Pobjeda BiH nad Grčkom u Solunu

U prvoj utakmici pretkvalifikacija za EURO 2016 čija će se završnica igrati u Poljskoj, muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je večeras u Solunu savladala domaću Grčku rezultatom 28:23 (poluvrijeme 13:10).

Naši reprezentativci su odlično otvorili utakmicu i u 7. minuti poveli sa 5:0, da bi domaćini tek u 20.-oj uhvatili priključak (8:7 za BiH). Na odmor se otišlo sa 3 gola prednosti za naše najbolje rukometaše (13:10), a u nastavku se prednost vratila na +5 (20:15 u 46. minuti) i takva ostala do kraja meča.

Revanš utakmica istih rivala je zakazana za subotu, 05. 04. 2014. godine, kada će sa početkom u 20:15 sati naša reprezentacija u Cazinu ugostiti Grke.

Dvorana “Mikras 3” u Solunu. Gledalaca: 600. Sudije: Andreu Marin Lorente i Ignacio Garcia Serradilla (Španija). Delegat EHF-a: Frederic Rudin (Švicarska).

Sedmerci: Grčka 8 (6), BiH 1 (0). Isključenja: Grčka 6, BiH 8 minuta.

Rezultat: Grčka – BiH 23:28 (10:13).

GRČKA: Tsilimparis, Tsatso 1, Tzimourtos 2, Mastorogiannis, Zampounis, Evangelidis, Georgiadis, Sanikis 3, Alvanos 1, Papadopoulos 9 (6), Deligiannis 2 Tziras 3, Ananiadis, Papadionysiou 1, Marango 1, Petridis; Selektor: Panagiotis Messinis.

BiH: Vražalić, Ovčina 1, Perić, Delić 1, Panić 1, K. Savić, Burić B. (15 odbrana, 2 sedmerca), Terzić 2, Toromanović 4, Čelica 3, Karačić 3, Prce 5, Malinović 4, Milas 1, Građan 3, A. Savić (2 odbrane); Selektor: Dragan Marković.