Težak poraz bh. rukometaša u Linzu

rukomet_bihturska

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpila je težak poraz u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2014. godine od selekcije Austrije u Linzu 35:24.

Domaći su bolje otvorili susret i poveli na startu. Ubrzo je Harmandić poravnao na 1:1. Austrijanci su ponovo poveli i u narednih pet minuta držali prednost, a onda su se otisli na plus pet u 15. minuti bilo je 8:3. Uslijedio je time out, nakon kojeg i naša nova greška, što koriste domaći i vode 9:3. Ubrzo su povećali prednost na 10:3.

Naša odbrana nije imala rješenje za austrijske napade, koji su u 18. minuti poveli 11:3. Nikola Marinović, domaći čuvar mreže, zaustavljao je sve ozbiljnije napade našeg državnog tima. U dvadesetoj minuti poveli su Austrijanci 12:3, a ubrzo i stigli na deset poena razlika (13:3).

Stojanović je u 22. minuti konačno pogodio sa našu selekciju i smanjio prednost domaćih na devet golova. Santos na drugoj strani pogađa za 14:4, a Toromanović pogodio za 14:5. Katastrofalna greška naše reprezentacije koju Santos kažnjava i pogađa za 15:5. Naša igra, ako je uopšte i bilo, potpuno se raspala, a Austrijanci poveli 18:5. Vražalić sa dva pogotka smanjuje na 18:7 za odlazak na odmor.

Nešto bolja igra naše reprezentacije u drugom poluvremenu. U nastavku naši prave seriju od 3:0 i stižu na 18:10. Nije dugo trebalo da izabranici Dragana Markovića smanje na sedam golova zaostatka (21:14). Ubrzo je pala koncentracija našim igračima, a Austrijanci dolaze do minus devet pri rezultatu 25:16, a zatim je bilo 26:18.

U posljednjih deset minuta ušlo se pri rezultatu 27:19, a ubrzo Austrijanci dolaze do vodstva od 29:19.

Pet minuta prije kraja rezultat je bio 31:21, a dvije minute kasnije bilo je 34:22. Na kraju su Austrijanci zasluženo slavili 35:24.

U našem timu najefikasniji su bili Terzić i Vražalić sa po pet pogodaka, dok je Tahirović upisao sedam odbrana.