Naši odbojkaši pobijedili Maðarsku

Image

Muška odbojkaška reprezentacija BiH je u drugom kolu kvalifikacijskog turnira za SP 2010. godine, pobijedila Maðarsku 3:2. Pobjeda protiv Maðarske je ostvarena nakon velike borbe i preokreta naših odbojkaša

Maðari su dobili prvi set 21:25 nakon 29 minuta igre, drugi nakon 24 minute 18:25. U ta dva seta smo opet previše griješili, osvajali smo i gubili poene u serijama. Tako smo u drugom setu nakon 7:10, stigli do 11:12, nakon èega je Maðarska pobjegla na nedosti¾nih 22:12.

Ipak za razliku od juèerašnjeg susreta sa Austrijom, ovaj put naši odbojkaši su zaigrali daleko bolje u treæem setu. Veæ na poèetku seta smo poveli 4:1, 8:5, 12:7, uzvrativši Maðari za prvi izgubljeni set 25:21. U èetvrtom setu smo igrali još bolje, Maðari su u pojedin trenucima izgledali izgubljeno što je rezultiralo osvojenim setom 25:16.

Peti set je ponudio tie break.BiH je povela 4:2, Maðari su stigli na 9:8, ali više ništa nisu mogli napraviti, peti set je pripao odbojkašima BiH 15:11.

Prvo ime reprezentacije BiH u ovom susretu je sjajni Samir Salihoviæ koji je osvojio 19 poena.
Vladimir Milièeviæ je dodao 12, Armin Mustedanoviæ 10. Što se tièe reprezentacije Maðarske
Zoltán Kovács i Péter Veres su osvojili po 15 poena.

Sutra u 17:45 BiH odbojkaši igraju posljednji meè na turniru protiv reprezentacije Rumunije.

Bosna i Hercegovina – Maðarska 3:2