U18: Poraz od Ukrajine na EP u Latviji

Juniorska košarkaška reprezentacija BiH zabilježila je i drugi poraz na Evropskom prvenstvu u Latviji, a ovaj put bolji od izabranika Borisa Džidića bili su Ukrajinci koji su pobijedili rezultatom 67:80 (19:15, 14:18, 13:27, 21:20).

Naša reprezentacija je bila bolja poslije prvih deset minuta, bilo je 19:15, no Ukrajina je uzvratila u drugom periodu igre kojeg je dobila rezultatom 18:14, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 33:33.

Ukrajina je bila bolja u trećoj četvrtini koju su dobili veoma ubjedljivo, 27:13, pa se pitanje pobjednika već tada dalo naslutiti. Do kraja se naša reprezentacija nije uspjela oporaviti i pobjeda je otišla na stranu Ukrajinaca.

Ukrajince je do pobjede vodio Grytsak sa 17 poena, pet skokova i dvije asistencije dok je Zaiets dodao 16 poena uz dvije asistencije. Klevzunyk je susret završio sa 15 poena, tri asistencije i dva skoka dok je Markovetskyy dodao 13 uz devet skokova. Još je dvocifren bio Shorstkyi sa 12 poena, šest skokova i tri asistencije.

U našoj reprezentaciji Vojin Ilić je postigao 17 poena uz četiri skoka dok je Josip Ramljak dodao 15 poena uz šest asistencija i četiri skoka. Još je dvocifren bio Armin Subašić sa 11 poena i tri skoka.

Podsjetimo, naša reprezentacija je jučer poražena od Španije, bilo je 94:64.

U drugoj utakmici grupe C Španija je bila bolja od Finske sa rezultatom 78:55.

Narednu i posljednju utakmicu u okviru grupne faze naši juniori igraju sutra (utorak) protiv Finske sa početkom u 15:15 sati.